Park Caddesi 740: Para, güç ve Amerikan Rüyası

CNN TÜRK’ün 70’ten fazla ülke ile aynı anda ekrana getirdiği “Why Poverty?-Neden Yoksulluk?” belgesel dizisinin 2’nci bölümü bugün.

01.12.2012 - 17:04 | MediaCat

neden yoksulluk

Eşitsizliğin ne kadarı kabul edilebilir?

New York’taki Park Caddesi 740 numara Amerika’nın en zenginlerinden bazılarının evi. Harlem nehrinin karşı tarafının 10 dakika kuzeyinde ise Güney Bronx’ta yer alan bir diğer Park Caddesi var. Burada ise nüfusun yarısından fazlasının yemek yardımına ihtiyacı var ve çocukların öldürülme olasılığı Park Caddesi’nin zengin tarafında yaşayanlara oranla 20 kat daha fazla. Geçtiğimiz 30 yılda Amerika’da gelir dağılımındaki adaletsizlik büyük bir hızla arttı. Artık Amerikan rüyası sadece başkentte politikacılara lobi yapacak kadar parası olanlar için var.

Global bir televizyon ve medya etkinliği “Why Poverty?-Neden Yoksulluk?”, 25 Kasım Pazar günü ilk bölümüyle CNN TÜRK’te ekrana geldi. 2 ay boyunca Cumartesi günleri 20.50’de ekrana taşınmaya devam edecek. 21. yüzyılda neden hâlâ 1 milyar insanın yoksul olduğu irdelenecek. Basit hayırseverlik çabalarının yoksulluğa kalıcı çözüm getirmeyeceği ve yoksulluktan çıkış için eğitime yatırımın önemi, doğru eğitim politikaları belgeseller dizisinin en önemli aksını oluşturuyor.

Kanal Haber Merkezi bu proje kapsamında, haber dizileri ve tartışma programlarıyla Türkiye’deki yoksulluğu ve yoksulluğu yenmek için yapılan çalışmaları ekrana taşıyacak ve yoksullukla ilgili farkındalık yaratmak için yayınlar yapacak.

Belgesel dizisinin ikinci bölümü “Park Caddesi 740″ın tanıtım videosu için tıklayınız.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.