MediaCat

Özyeğin Üniversitesinin sosyal medya projesine Avrupa’dan prestijli ödül

Üniversitenin Eurobest’te altın ödül kazanan projesi 41? 29! Ajans tarafından hazırlandı.

Özyeğin Üniversitesinin sosyal medya projesine Avrupa’dan prestijli ödül

Özyeğin Üniversitesi’nin 2012 Tercih Dönemi’nde gerçekleştirdiği ‘Hayatının Oyunu’ adlı proje, Lizbon’da gerçekleştirilen Avrupa Yaratıcılık Festivali Eurobest’in Medya Kategorisinde “GOLD” ödüle layık görüldü. Türkiye’ye dijital alanda ilk birinciliğini getiren Hayatının Oyunu Projesi, 41? 29! Ajans tarafından hazırlanmış ve daha önce de Golden Drum Avrupa Yaratıcılık Ödüleri’nde 2 ödül, alanında en prestijli ödüllerden biri olan ‘Digital Age Yaratıcılık Ödülleri’nde ise “En Yaratıcı Platform Kullanımı” ve “En Yaratıcı Etkileşim Tasarımı” ödüllerini almıştı.

Hayatının Oyunu adlı uygulamayla, üniversite tercih döneminde gençlerin geleceklerini planlayıp üniversite yıllarını ve sonrasını bugünden görerek daha doğru adımlar atmalarını sağlamayı amaçladı. Uygulama boyunca yapılan seçimlere göre üniversite ve sonrasındaki beş yılı kapsayan bir geleceğin yaratıldığı oyunun sonunda, gençlere kendi geleceklerini gösteren 2,5 dakikalık bir video sunuldu. Bu videoyu Facebook’ta paylaşan gençler Özyeğin Üniversitesi’nde burslu okuma olanağı için yarıştı.  5 – 21 Temmuz 2012 tarihleri arasında Facebook üzerinden gerçekleştirilen uygulama sayesinde toplam 15 öğrenci, burslu okuma şansı yakalarken, üç öğrenci iPad sahibi oldu ve 30 öğrenci yerleştikleri üniversiteye bakılmaksızın, ilgili bir kurumda maaşlı staj yapma hakkı kazandı.

Ödüllü proje hakkında soruları yanıtlayan Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Erkut, böyle bir ödüle layık görülmüş olmaktan ve bu ödülü Türkiye’ye getirmiş olmaktan gurur duyduklarını ifade etti. Erkut, “Özyeğin Üniversitesi olarak sosyal mecralarda yer almamamız düşünülemezdi. Öğrencilerimize, her 10 gençten 9’unun bulunduğu Facebook’tan ulaşmak istedik. Bunun da en etkili yollarından biri, bugüne kadar yapılmamış bir sosyal medya kampanyası hazırlamaktı. Hayatının Oyunu Projesi işte böyle ortaya çıktı” şeklinde konuştu.

41? 29! Ajans Başkanı Alemşah Öztürk ise ajans olarak Türkiye’ye böyle bir ödül kazandırmış olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti. Pazarlamada sosyal medyanın kullanımına ve Proje’nin yaratılmasında kullanılan “oyunlaştırma” tekniğine değinen Öztürk, “Özyeğin projesiyle üniversite reklamcılığına yeni bir bakış açısı getirdik. Bu sadece Türkiye ölçeğinde değil, global anlamda yeni bir bakış açısı. Bu nedenle dünyanın çeşitli yarışmalarında ödül alıyor, umarız almaya da devam edecek. Hedef kitlenin var olduğu yer olan sosyal medyayı merkezine alan ve bunun etrafında kreatif uygulamayı geliştiren bu proje, aslında dijital pazarlamanın artan öneminin de en büyük göstergesi” diye konuştu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.