Koltuk arkası tablet PC uygulaması

Reklam sektörünün 'Yeni Nesil İnteraktif Mobil Medya Platformu' olarak adlandırdığı proje hayata geçirildi.

09.12.2012 - 14:50 | MediaCat

Koltuk Arkası Tablet PC uygulaması

FUNTORO ile SmartBus, şehirlerarası yolcu otobüslerinde ‘Koltuk Arkası Tablet PC’ uygulamasında güçlerini birleştirdi.  Aynı platformda marka ile tüketiciyi buluşturma fikri ile dijital bir reklam mecrası yaratıldı.

Reklam sektörünün ‘Yeni Nesil İnteraktif Mobil Medya Platformu’ olarak adlandırdığı bu proje; ‘Macera Değil Mecra Arayanlara’ sloganı ile hayata geçirildi.

Otobüs koltuklarının arkasına sabitlenen ve yolcuya, kişiye özel eğlence içerikleri sunan bu dijital platformda yolcular dilediklerinde, dokunmatik ekranları aktif hale getirip, ana menü üzerinden istedikleri içeriği takip etme şansına sahipler.

Yolcu, istediği filmi izleyip, dilediği müziği indirebildiği gibi oyun menüsünden, sistem içinde ya da otobüsteki diğer yolcular ile eşleşerek interaktif oyun da oynayabiliyor.

Sistem ZAP’sız reklam gösterimi sayesinde reel tüketici ile kesintisiz iletişim şansı yaratıyor. Her koltukta ID numarası ayrı ve yolcu tarafından takip edilen tüm gösterimler veritabanına işleniyor, böylece reklamveren; kaç kişi tarafından izlendiğini, ne kadar süreli izlendiğini, hangi plakalı araçta hangi koltukta gösterim yapıldığını, birçok sayısal detayı özel şifresi ile raporundan takip edebiliyor. Sistem video, resim, text reklam gibi standart uygulamaların yanında markalara özel çözümler de üretiliyor.