Oyak Renault’da bayrak değişimi

Oyak Renault'da genel müdür olarak görev alacak isim belli oldu.

04.04.2018 - 14:19 | MediaCat

Oyak Renault'da bayrak değişimi

Mayıs 2016’dan bu yana Oyak Renault Genel Müdürü olarak görev almakta olan Tunç Başeğmez, Oyak Renault Yönetim Kurulu’na atandı. Başeğmez’den boşalan genel müdürlük koltuğuna ise Antoine Aoun getirildi.

1 Nisan itibarıyla gerçekleşen değişiklikler ile birlikte Tunç Başeğmez, Oyak Renault Yönetim Kurulu’nda Renault Grubu’nu temsil edecek.

Oyak Renault’daki kariyerine 1984 yılında Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nda boya atöyle şefi görevi ile başlayan Tunç Başeğmez, imalat yönetiminde çeşitli görevler almasının ardından Oyak Renault Mekanik ve Karoseri Montaj Fabrikası Direktörülüğü’ne atandı. Eylül 2007’de karoseri montaj fabrika direktörü olarak görev alan Başeğmez, Tanca Fabrikası’ndaki görevini Ekim 2013’te tamamlayarak Türkiye’ye geri döndü. Başeğmez, Mayıs 2016’dan bu yana Oyak Renault bünyesinde genel müdür olarak görev almaktaydı.

Antoine Aoun, iş hayatına 1988 yılında Renault Grubu’nda araştırma müdürü olarak başladı. Ardından Renault Grubu Motor Yönetim Sistemleri Satınalma Müdürü ve Uluslararası Satınalma Birimi Direktörü olarak devam eden Aoun, daha sonra da Nissan- Renault İttifakı Rusya Satınalma Direktörlüğü’ne getirildi. Aoun, 2008 yılında Renault Nissan İttifakı Satınalma Organizasyonu Başkan Yardımcılığı’nı üstlendi. 2012 yılında Renault Dacia Satınalma Direktörü, 2015-2016 yılları arasında ise  Renault- Nissan İttifakı Satınalma Organizasyonu Projeler ve Destek Birimlerinden Sorumlu Global Direktörü olan Aoun, son olarak ittifakın satınalma global direktörü olarak görev almaktaydı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.