Oy ve Ötesi, seçmeni oyuna sahip çıkmaya davet ediyor

'Oy ve Ötesi' gönüllü gözetmenlerini bekliyor.

12.02.2014 - 09:52 | MediaCat

Yaklaşık 2 ay önce gönüllü gözetmenlik projesini başlatan ‘Oy ve Ötesi’ yerel seçimlere 2 aydan az bir zaman kala İstanbulluları gönüllü gözetmen olarak oylarını kendilerinin sayması için sandık başına bekliyor. Hiç bir siyasi parti ile bağlantısı bulunmayan ‘Oy ve Ötesi’ platformu, seçim günü görev almak isteyen 33 bin gönüllüyü İstanbul genelindeki sandıklarda görevlendiriyor. Seçim günü gönüllü sandık gözetmenlerinin denetiminde açılan her oy, gönüllü gözetmenler tarafından kayıt altına alınacak ve www.oyveotesi.org üzerinden paylaşılabilecek.

[youtube]http://youtu.be/TXtbquJeWRs[/youtube]

Tüm partilerden bağımsız ‘Oy ve Ötesi’ platformu, İstanbullu seçmeni hem oy vermeye, hem de şehrin geleceğini belirlemede inisiyatif sahibi olmaya teşvik ediyor. 2011 seçimlerinde 52 milyon seçmenden 10 milyona yakınının oylarının geçersiz veya kullanılmamış olması, yaklaşık %20’ye yakın bir seçmen kitlesinin bu yönde bilinçlendirilmesi gerçeğini ortaya koyuyor.

‘Oy benim, saymak da görevim’ söylemiyle yola çıkan Oy ve Ötesi, 2014 yerel seçimlerinde İstanbul ayağının başarıyla tamamlanması durumunda, önümüzdeki diğer seçim dönemlerinde proje modelini tüm Türkiye genelinde yaymayı hedefliyor.

Seçim günü sandık başında gözetmen olmak isteyen İstanbulluların, ‘Oy ve Ötesi’ platformuna kayıt olmak için www.oyveotesi.org sitesine girmesi,kullanımı kolay kayıt adımlarını takip ettikten sonra gönüllü çalışmak istediği ilçeyi seçmesi yeterli. Kayıt olmak oldukça kısa ve kolay.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.