Göbekli Tepe Fotoğraf Sergisi İstanbul’da

Göbekli Tepe Sergisi, 25 Şubat - 10 Mart 2014 tarihleri arasında İstinyePark’ta ücretsiz gezilebilecek.

12.02.2014 - 10:35 | MediaCat

Arkeoloji dünyasının en büyük keşfi olarak nitelendirilen ve Doğuş Grubu ana sponsorluğunda hayata geçirilen, Ece Vahapoğlu’nun proje koordinatörlüğündeki Göbekli Tepe’nin Tanıtım Projesi kapsamında düzenlenen fotoğraf sergisi, Şanlıurfa’dan sonra bu kez İstanbul da ziyaretçileri ile buluşuyor. Göbekli Tepe Sergisi, 25 Şubat – 10 Mart 2014 tarihleri arasında İstinyePark’ta ücretsiz gezilebilecek.

12 bin yıl öncesine uzanan, tarihin en eski tapınağı ve arkeoloji dünyasının en büyük keşfi olarak nitelendirilen Göbekli Tepe Tanıtım Projesi kapsamında ilk kez 24 Kasım 2013’te Şanlıurfa’da ziyaretçilerine kapılarını açan sergi, bu kez İstinyePark’ta ziyaretçileriyle buluşuyor. 1995’ten bu yana kazıları devam eden, “Dünyanın En Eski Tapınağı Göbekli Tepe”den çıkan eserlerde yer alan hayvan figürlerinin seramiğe basılı fotoğraflarından oluşan Göbekli Tepe Sergisi, 25 Şubat-10 Mart 2014 tarihleri arasında İstinyePark’ta ücretsiz gezilebilecek.

Mısır Piramitleri’nden 7.500 yıl ve İngiltere’deki Stonehenge’den 7.000 yıl önce inşa edilmiş olan Göbekli Tepe kazı alanında bulunan eserler ile sanatçı Zekai Demir tarafından Urfa Müzesi’nde çekilen fotoğraflarının yer aldığı sergide seramik üzerine basılmış 25 fotoğraf yer alıyor.

Orijinal hallerini birebir yansıtacak şekilde kabartmalı etkiyle seramiklere basılan ve ağırlıklı olarak hayvan figürlerinin yer aldığı sergi, İstanbul’dan sonra Nisan 2014’e kadar Şanlıurfa’da Vali Kemalettin Gazezoğlu Kültür ve Sanat Merkezi’nde ücretsiz gezilebilecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.