MediaCat

Oreo’dan ‘Transformers’ hamlesi

Dijital kampanyaları ile adından sıkça söz ettiren marka, yaza geleneksel giriyor.

Oreo’dan ‘Transformers’ hamlesi

Oreo, başarılı dijital kampanyaları ile adından sıkça söz ettiren bir marka. Bunda içerisinde yer aldığı grup The Mondelez International‘ın pazarlama bütçesinin hatırı sayılır bir bölümünü dijitale ayırmasının da payı büyük.

2016 itibarıyla bütçesinin en az yarısını mobil ve dijitale yatırmayı hedefleyen Mondelez, gelenekselde de ilginç girişimlerde bulunmaya devam ediyor. Oreo için Transformers serisinin yeni filmi ‘Age of Extinction’ ile varılan anlaşma da bunun son örneği. Geniş kapsamlı anlaşmanın içeriği ürün yerleştirmeden özel ambalajlara ve satış noktası uygulamalarına kadar uzanan birçok opsiyondan oluşuyor. Anlaşma çerçevesinde ortaya çıkacak kampanyanın en önemli detaylarından birisi ise Türkiye’de ABD ile birlikte 27 Haziran’da gösterime girecek olan filmin yönetmeni Michael Bay‘in Oreo için de bir reklam filmi çekecek olması. ‘Little Help’ isimli reklam filminin 15 farklı ülkede gösterilmesi planlanıyor.

Diğer pazarlardan farklı olarak Asya’da özel Transformers amblemli bisküvilerin de tüketicilere sunulması planlanıyor. Ad Age’in haberinde Transformers karakteri Optimus Prime‘dan esinlenen ürünün ‘Prime-berry Creme’ olarak adlandırılacağı ifade ediliyor. Habere göre toplamda 35 ülkede yürütülecek kampanyada dijital unsurlar da ihmal edilmeyecek. Ad Age Oreo’nun kampanya çerçevesinde YouTube‘a yatırım yapacağını ve markanın popüler mobil uygulaması ‘Twist, Lick and Dunk’ üzerinde film temasıyla ilişkili aktivitelerin oluşturulacağını söylüyor.

Ad Age’e konuşan Oreo Küresel Marka Müdürü Jennifer Hull, “Tabii ki dijitale daha fazla ağırlık vermek için büyük çaba gösteriyoruz fakat, özellikle ABD dışına çıktığınızda, televizyonun ilgiyi yönlendirmek konusunda hala büyük rol oynadığının da farkındayız” diyor.

Kaynak: Advertising Age

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.