Online reklam harcaması 2015’te 2 kat artacak

Online reklamcılığın, hızlanan bir ivmeyle gittiğini öngörmek çok da zor değil. Fakat eMarketer'ın sektörle ilgili 2015 tahminleri online reklamcılığın belki de öngördüğümüzden daha hızlı geliştiğini gösteriyor.

07.07.2011 - 00:00 | MediaCat

Online reklamcılığın, hızlanan bir ivmeyle gittiğini öngörmek çok da zor değil. Fakat eMarketer’ın sektörle ilgili 2015 tahminleri online reklamcılığın belki de öngördüğümüzden daha hızlı geliştiğini gösteriyor. eMarketer 2015 yılında online reklam harcamasının 50 milyar dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

eMarketer 2011 yılında online reklam gelirinin yüzde 20.2 artacağını belirtti. 2010’da display reklam sayesinde A.B.D’de online reklam harcamaları 26 milyar dolara ulaştı. Rapor search (arama) reklamcılığının gelişmesini sürdüreceğini veYahoo, Google ve Facebook gibi sitelerde banner reklamlarının artacağını da tahmin ediyor.

eMarketer’ın raporuna göre, video, online reklamcılığın en hızlı gelişen formu olacak. 2010’da video reklamcılığı için 1.42 milyar dolar harcama yapılırken, bu rakamın 2015’te 7.11 milyar dolar olacağı öngörülüyor. eMarketer sözcüsü David Hallerman, "diğer dijital formatlara göre, video çok daha fazla izleyici dikkati toplayabiliyor" diyor.

IAB de online reklamcılık gelirinin 2011’in ilk çeyreğinde yüzde 23 sıçrama gerçekleştirdiğini belirtti. Online reklam harcamaları, geleneksel reklam mecralarına yapılan harcamalardan çok daha hızlı artıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.