OMD en çok ödül kazanan medya ajansı

The Gunn Report for Media’nın medya araştırmasında OMD’nin en çok ödül kazanan medya kanalı olduğu belirtildi.

25.11.2005 - 00:00 | MediaCat

The Gunn Report for Media’nın medya araştırmasında OMD’nin en çok ödül kazanan medya kanalı olduğu belirtildi. Aynı rapor Amerika’da faaliyetini sürdüren ajansların İngiltere’dekileri geride bıraktığını da ortaya koydu.
Darren Davidson / Campaign
OMD, bu yıl dünyada en fazla ödül kazanan medya kanalı seçildi. The Gunn Report for Media tarafından hazırlanan rapora göre Starcom MediaVest ikinci ve ZenithOptimedia da üçüncü sırada yer alıyor.
Geçen yıl da aynı raporda birinciliği elde eden OMD’nin bu başarısında özellikle Amerika’da bulunan ofislerinin gücü, büyük rol oynuyor. New York Ofisi, ABC drama dizisi Lost (Kayıp) ile MediaPost’un ‘Merkez Medya Ödülleri’nde (Centre Media Awards) büyük ödülünü ve iki ayrı Effie ödülü kazandı.
Ajansın kazandığı başarılar bununla sınırlı değil. Bu yıl birçok uluslararası ödülün de sahibi olan OMD, Cannes’da üç aslan ödülü (biri Polonya’daki diğer ikisi Clombiya’daki ofisleri için) kazandı. OMD Şili ise FIAP’de üç ve San Sebastian’da bir ödülün sahibi oldu. Bölgesel, ulusal ve uluslararası bazda ödül kazananları açıklayan bu rapor, Amerika’da faaliyetini sürdüren ajansların, geçen yılın şampiyon ülkesi İngiltere’yi geride bırakarak birinci sıraya yerleştiğini açıklıyor. Rapora göre bu yıl 167 puan toplayan Amerika’yı İngiltere 19 puan geriden izliyor.
Öte yanan İngiltere medya endüstrisinde yaşanan bu olumsuz rüzgar, başka bir sevindirici haberle birlikte yumuşadı. Habere göre HP yılın en çok ödül alan reklamvereni seçildi. Publicis tarafından geliştirilen ‘virtual history’ (sanal tarih) kampanyası, Medya satın alma ve planlama şirketi olan ZenithOptimedia ve Adidas’ın ‘impossible sprint’ kampanyası da ödül kazananlar arasında yer aldı. Geçen senin en çok ödül kazanan ismi Nike, bu yıl ikinci sırayı alırken üçüncülüğü Adidas kazandı. The Gunn Report for Media’nın editörü Isabelle Musnik ise yaptığı açıklamada, pazarlama endüstrisinin geleceğinin medyanın yaratıcılığında gizli olduğunu belirtti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.