Ölümcül silahlara dönüşen sıradan nesneler

Fransa'dan epilepsi hakkında farkındalık yaratmayı amaçlayan bir kampanya.

27.03.2019 - 15:36 | Arzu Nilay Kocasu

Ölümcül silahlara dönüşen sıradan nesneler

Paris’te bir ikinci el dükkânı. İlk bakışta sıradan eşyaların satıldığı alelade bir dükkân gibi gözükse de, burada uygun fiyattan alıcılarını bekleyen nesnelerin her birinin ardında üzücü ancak pek bilinmeyen birer hikâye var.

Fransa’da epilepsiden mustarip 600 bini aşkın insan olmasına rağmen halk genelinde epilepsi hakkında yeterli farkındalığın oluşmadığını söyleyen Fransa Epilepsi Araştırma Kurumu (Fondation Française pour la Recherche sur l’Épilepsie) bu durumu değiştirmeye katkıda bulunmak amacıyla bir farkındalık kampanyası hazırladı.

26 Mart tarihinde gerçekleşen Uluslararası Epilepsi Farkındalık Günü vesilesiyle Paris’te bir ikinci el eşya dükkânı açan kurumun, üç gün boyunca 40’tan fazla insanı ağırlayan dükkânda sergilenen eşyaların eski sahiplerinin hikâyelerini paylaşarak potansiyel müşteri epilepsi üzerine düşünmeye teşvik ettiği kampanya reklam ajansı Serviceplan imzası taşıyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Fondation Française pour la Recherche sur l’Épilepsie
  • Reklam Ajansı: Serviceplan Fransa
  • Yapımevi: Baghera Films

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.