Olaylı reklam haftası bitiyor

Reklam endüstrisinin imajını güçlendirmek amacıyla düzenlenen ‘New York Reklam Haftası’ çeşitli etkinliklerle devam ediyor.

30.09.2005 - 00:00 | MediaCat

Reklam endüstrisinin imajını güçlendirmek amacıyla düzenlenen ‘New York Reklam Haftası’ çeşitli etkinliklerle devam ediyor. Bu yılki etkinliğin en önemli özelliği olaylı geçmesi.

Etkinlik daha başlamadan olay yarattı. Reklam haftası için Omnicom gruba bağlı DDB’nin New York ofisi tarafından hazırlanan ilan, büyük tepki çekti. İlanda bir kadının göğüs dekoltesinin üzerinde ‘Reklam. Hepimiz yapıyoruz’ sloganı yer alıyordu. Bu ilan, özellikle kadınların tepkisini çekmiş ve cinsiyetçi olmakla suçlanmıştı.

Olaylar bununla sınırlı kalmadı. Advertising Age’in düzenlediği ‘Madison & Vine’ konferansı, ürün yerleştirme uygulamalarına karşı çıkan Amerikan Yazarlar Loncası adlı bir grubun baskınına uğradı.

Etkinlik sırasında en ilginç olay ise reklam ikonlarının başına geldi. Reklam Haftası etkinliklerine halkın ilgisini çekmek amacıyla düzenlenen korteje katılan ikonlardan bazıları trafiği engelledikleri gerekçesiyle polisin müdahalesiyle karşılaştı.

Pazartesi günü başlayan etkinlik bugün sona eriyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.