Reklamverenler ve TV Kanalları Arasındaki tartışma sürüyor

Reklamverenler ile televizyon kanalları arasındaki reklam fiyatları konulu tartışma devam ediyor.

30.09.2005 - 00:00 | MediaCat

Birkaç hafta önce reklamverenlerin televizyon kanalları yöneticilerini daveti üzerine gerçekleştirilen toplantı 26 Eylül Pazartesi günü yapılan ikinci toplantıyla devam etti. İki toplantıya karşın kanallarla herhangi bir konsensus sağlanamadı. Daha önce yapılan toplantıda reklamveren yetkilileri TV’lerin sene başında yapılan anlaşmalara uymamaları karşısında duydukları rahatsızlıkları dile getirmişlerdi. Pazartesi yapılan toplantıda ise televizyon kanal yetkilileri reklam sürelerinin daralması ve talebin artması nedeniyle eski anlaşmaları sürdüremediklerini belirterek reklamverenlerin zam yapmaları gerektiğini yeniden talep ettiler. TV yetkililerinin 1 Ekim’den itibaren talep ettikleri zammı reklamverenler kabul etmedi.

Reklamveren yetkilileri bu yıl zamlı tarifeyi kabul etmedikleri gibi gelecek yıl için de herhangi bir zam önerisini kabul etmeyeceklerini belirtiyorlar. TV’lerin istedikleri zam oranları şu ankii tarifeler üzerinden %50 ila %100 arasında değişiyor.

Vestel, Eti, Nestle, P&G gibi şirketlerin tepki olarak televizyon reklamlarını durdurdukları söyleniyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.