Ogilvy UK’den influencer kararı

Ajans dış görünüşünü rötuşlayan influencer'larla çalışmayacak.

13.04.2022 - 15:12 | Simge Şenses

Ogilvy UK, sosyal medyada filtreli ya da rötuşlanmış fotoğraflarla idealize edilen güzellik algısının yanıltıcı olmanın yanı sıra bireylerin psikolojisini de olumsuz yönde etkilediği farkındalığıyla, dış görünüşlerini dijital olarak düzenleyen influencer’larla çalışmama kararı aldığını duyurdu.

Ogilvy’nin etki başkanı Rahul Titus, The Drum’a verdiği demeçte, influencer pazarlamanın pazarlama disiplininin “en gerçek tarafı” olmasını gerektiğini, öte yandan bugün sosyal medyanın tüm kullanıcılar için son derece yanıltıcı bir ortama dönüştüğünü belirterek, “Pazarlamacılar, ajanslar ve markalar olarak yeni nesle özenle yaklaşmayı görev edinmeliyiz. Şu anda gördüğümüz şeylerle büyümemeleri gerekiyor” dedi.

Ogilvy UK’in tüm müşterilerinin reklam çalışmalarını kapsayacak olan kararla ilgili ajansın müşterilerinden Dove’un dış iletişim ve sürdürülebilirlik küresel başkan yardımcısı Firdaous El Honsali söz konusu hamleyi, “İş ortağımız Ogilvy’nin bu konuyu ele aldığını görmekten çok memnunuz. Dove, yalnızca sosyal medyada yanıltıcı görünümler sunmayan influencer’larla çalışan bir marka. Geçmişte de Ogilvy ve influencer topluluğumuzla birlikte bu konuyu ele alan birkaç kampanya oluşturduk” sözleriyle yorumladı.

Ogilvy, yeni kararı iki aşamada uygulayacak. Titus’un ekibi, izlenecek politika konusunda önce markalara ve influencer’lara danışacak ve Mayıs ayı itibarıyla kararı yürürlüğe geçirecek.

Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.