MediaCat

‘O’ fotoğraf kaldırıldı!

Benetton, Vatikan’ın baskısıyla, Papa 16. Benedict’i Kahireli bir imamı dudaklarından öperken gösteren bir fotomontajı kampanyasından kaldırmak zorunda kaldı.

‘O’ fotoğraf kaldırıldı!

Benetton, Vatikan’ın baskısıyla, Papa16. Benedict ile Kahire’deki ünlü El Eser camiinin imamı Ahmed Muhammed el-Tayeb’i öpüşürken bu fotomontajı kampanyasından kaldırmak zorunda kaldı.

United Colors of Benetton, dünden beri tüm dünyada çok ses getiren ‘Unhate / Nefret Etme’ kampanyasıyla ilgili bir açıklama yaptı. Markanın İtalya Treviso’daki merkezinden yapılan açıklamada, kurumun reklamın tamamen arkasında olduğu ve nefret kültürüyle mücadele etme konusunda her zamankinden daha kararlı olduğu ifade edildi.

Açıklamanın tam metni şöyle:
 
“Verdiğimiz mesaja yürekten inandığımız için reklam kampanyamızı bu biçimde kurguladığımızı ifade etmek isteriz.. Gayemiz kesinlikle birilerini rencide etmek, gücendirmek değildir. Ayrıca ‘skandal’ın bakış açısına göre algılanan bir kavram olduğuna inanıyoruz.
 
Aldığımız tepkilerin bir kısmı bizi çok üzmüş ve etkilemiş de olsa, ‘nefret’e karşı mücadelemizi sürdürme konusunda her zamankinden daha çok motive olmuş durumdayız.
 
Dünyayı ‘nefret etmeme’ye davet eden bir kampanya yürütürken istediğimiz en son şey daha fazla nefret ve yanlış anlamaya neden olmaktır. Kampanyamıza duyduğumuz inancı tamamen koruduğumuzu belirtmek isteriz.”

Benetton ‘Nefret Etme’ başlıklı reklam kampanyasını bu filmle tanıtıyor: 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.