Norveç Katliamı Discovery’de analiz edilecek

Anders Behring Breivik 22 Temmuz’u Norveç tarihine silinmesi mümkün olmayan bir tarihe çevirdi. Oslo’daki devlet binalarının civarına kurduğu bombayla 8 kişiyi öldürmüş ve Utoya Adası’nı 90 dakika boyunca kurşun yağmuruna tutup 69 gencin ölümüne sebep oldu.

12.08.2011 - 00:00 | MediaCat

Anders Behring Breivik 22 Temmuz’u Norveç tarihine silinmesi mümkün olmayan bir tarihe çevirdi. Oslo’daki devlet binalarının civarına kurduğu bombayla 8 kişiyi öldürmüş ve Utoya Adası’nı 90 dakika boyunca kurşun yağmuruna tutup 69 gencin ölümüne sebep oldu. Discovery Channel bu feci katliamı ve bu günün yıkılmış bir ulusun üzerindeki etkisini Norveç Katliamı: Katilin Zihni programında anlatıyor.

Breivik, eylemleri için “acımasızca ama gerekli” ifadesini kullanıyor ancak bu adamın tam olarak kim olduğu ve onu böyle davranmaya iten sebepler 14 Ağustos Pazar akşamı saat 21:55’te Discovery Channel ekranlarında su yüzüne çıkıyor.

Norveç Katliamı: Katilin Zihni bu çirkin ölümlerden sorumlu ve suçunu itiraf eden katilin düşüncelerini ve onu harekete geçiren nedenleri psikolojik analizler yoluyla inceliyor. Bu program, Profesör David Wilson ve Katherine Newman gibi suç psikolojisi alanında uzman olan dünyanın en ünlü psikologlarının Breivik’in nedenlerini, katilin o gün boyunca muhtemelen sahip olduğu psikolojisinin analizleriyle bu katliam planını düzenlemesinde ve gerçekleştirmesinde nelerin etkili olduğunu sorgulayarak açıklıyor.

Bu trajediye doğru giden olayları da bir örgü içerisinde işleyen belgesel, Breivik’in Oslo’da kurduğu bombadan huzur dolu Utoya adasında savunmasız gençleri soğukkanlılıkla kurşun yağmuruna tuttuğu ana kadar tüm olayı saat saat aktaracak. Ayrıca özel bir programda görgü tanıkları ve trajediyi bizzat yaşayan ve hayatta kalan kişilerden bu olay birinci ağızdan anlatılacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.