Normal, ne kadar normal?

UNESCO yeni kampanyasında coronavirus öncesi normalin ardındaki hakikate kısa bir yolculuk yapıyor.

29.06.2020 - 16:21 | Arzu Nilay Kocasu

Coronavirus pandemisi tüm dünyayı yeni alışkanlıkları benimsemek zorunda bırakırken, ardımızda bıraktığımız normalin ne denli sağlıklı ve özlenmeye değer olduğu da bir süredir tartışılıyor. Geçtiğimiz haftalarda yayınladığı farkındalık kampanyasıyla “normalin” doğa ve insanlık için doğru olup olmadığını sorgulayan sivil toplum kuruluşu Extinction Rebellion’ın ardından bu kez de UNESCO ve DDB Paris aynı soruyu odağına alan bir reklam filmiyle karşımızda.

UNESCO’nun dünya tarihindeki en ciddi krizlerin insanlığı daha iyi bir geleceğe taşımak için vesile olabileceği fikrinden doğduğunu belirten DDB Paris, kampanyanın ardındaki fikirle ilgili olarak şu açıklamada bulunuyor: “UNESCO’nun doğumunun ardındaki bu fikir önceliklerimizi, yaşam biçimimizi ve toplumumuzun işleyişini sorgulamamıza vesile olan coronavirus pandemisinin ardından her zamankinden daha çok gündemde ve yeni umutların, yeni dayanışma biçimlerinin doğmasını sağladı.”

KÜNYE

  • Reklamveren: UNESCO
  • Reklam Ajansı: DDB Paris
Kaynak: Lareclame.fr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.