MediaCat

Nokia müşteri memnuniyetinde 1. sırada

Nokia müşteri memnuniyetinde 6 yıldır süren birinciliğini bu yıl da korudu.

Nokia müşteri memnuniyetinde 1. sırada

Nokia müşteri memnuniyetinde 6 yıldır süren birinciliğini bu yıl da korudu. Türkiye Kalite Derneği (KalDer) 2011 Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi sonuçlarını açıkladı. Nokia, cep telefonları sektöründe müşteri memnuniyetinde 1. sırada yer aldı.

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ve uluslararası araştırma kuruluşu KA Araştırma ortak girişimi tarafından yürütülen, Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME) 2011 yılı birinci çeyrek sonuçları açıklandı. Nokia cep telefonları sektöründe müşteri memnuniyetinde 6 yıldır sürdürdüğü birinciliğini bu yıl da koruyarak 1. sıradaki lider marka oldu.

Nokia Türkiye Genel Müdürü Çiçek Uyansoy İcan, Nokia’nın birinci olmasında öncelikle müşteri memnuniyetine ve kaliteye verdikleri değerin önemli rol oynadığını ifade etti.

20’yi aşkın ülkede yürütülen ulusal müşteri memnuniyeti endekslerinin Türkiye uygulaması olan TMME, 2005 yılından beri değişik sektörleri ve bu sektörlerdeki kurumları kapsayacak şekilde her 3 aylık dönemde yapılıyor. 2011 yılı ilk çeyrekte Türkiye çapında 81 ilde 6 bin 130 tüketiciyle görüşülerek 21 markanın müşteri memnuniyeti ölçüldü. Tüketicilerin satın aldıkları ürün ve hizmetlerden memnuniyetini sayısal olarak gözler önüne seren TMME, ülke genelinde de müşteri memnuniyeti bilincinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasına da katkıda bulunuyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.