Nintendo oyunları artık sanat eseri

Bilgisayar oyunları Türkiye’de ilk kez sanat eseri olarak bir müzede sergileniyor. Pera Müzesi’ndeki...

08.09.2010 - 00:00 | MediaCat

Bilgisayar oyunları Türkiye’de ilk kez sanat eseri olarak bir müzede sergileniyor. Pera Müzesi’ndeki Japonya Medya Sanatları Festivali İstanbul’da – 2010 sergisi “Anlatıcı Akıl” bölümündeki altı oyundan beşi Nintendo oyunları. Bu ilginç sergiyi yakından görmek ve oyunları deneyimlemek isteyenler için son tarih 3 Ekim.

Yıllardır her yaştan kesimin ilgisini çeken Nintendo oyunları şimdi de hem sanat hem de teknolojiye ilgi duyanların bir arada görebileceği bir noktada yer alıyor. 1997 yılından bu yana Japonya’da düzenlenen ve animasyon, manga, oyunlar ve interaktif sanat bölümlerinden oluşan  festivalin ana amacı medya sanatları alanında mükemmelliğe ulaşmış yapıtları bir araya getirerek yeni fırsatlar yaratmak, süreci ve yaratıcılığı desteklemek ve esin vermek.
Sergide Nintendo oyunlarında vazgeçilmez olanlardan Mario Kart Wii, Super Mario Galaxy 2, New Super Mario Bros Wii, Pokepark ve Wii Music bulunuyor. Oyun bölümünde yer alan rehberler de müze ziyaretçilerine oyunlar ve Wii konsolları hakkında bilgi veriyor.

Japonya Medya Sanatları Festivali İstanbul’da – 2010 ve Nintendo oyunları, Pera Müzesi’nde 3 Ekim tarihine kadar ziyaretçileri bekliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.