Mark Hurd, Oracle’a geçti

Hurd’ün HP’den istifa etmek zorunda kalmasını eleştiren ve yöneticiye sahip çıkan yazılım firması Oracle...

08.09.2010 - 00:00 | MediaCat

Hurd’ün HP’den istifa etmek zorunda kalmasını eleştiren ve yöneticiye sahip çıkan yazılım firması Oracle, kendisine yönetim kurulunda bir sandalye ayırdıklarını ve Hurd’ü eş başkan olarak atadıklarını açıkladı. Oracle’ın patronu ve CEO’su Larry Ellison, New York Times gazetesinde yayımlanan mektubunda HP yönetiminin Hurd’ü gönderme kararını Steve Jobs’un Apple’dan kovulmasından sonraki en kötü karar olduğunu söylemişti. Hurd ile Ellison aynı zamanda iki iyi tenis partneri olarak biliniyor. Hurd, adı HP’ye taşeron olarak hizmet veren bir kadınla yasak ilişkiye karıştığı için Ağustos başında istifasını vermişti.

Hurd’ün CEO’luğu döneminde HP kârını üç kat artırmış, şirketin ürün yelpazesini bilgisayar ve yazıcıların ötesine taşımıştı. Bloomberg haber ajansına Hurd’ün Oracle’a geçmesini değerlendiren UBS analisti Brenth Thill, “Çok uygun bir isim. Oracle bir yazılım şirketi olmaktan donanım şirketi olmaya evriliyor. Daha uygun bir isim kim olabilirdi?” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.