Nike’tan profesyonel futbolcu eğitimi

Nike, BOOTCAMP isimli bir futbol eğitim programı başlatıyor. Sezon başlamadan önce düzenlenecek...

30.07.2008 - 11:23 | MediaCat

Nike, BOOTCAMP isimli bir futbol eğitim programı başlatıyor. Sezon başlamadan önce düzenlenecek olan bu eğitim programı, yeni sezona güçlü, hızlı ve dinamik futbolcular hazırlayacak.

Uluslararası alanda ün yapmış antrenörler Bangsbo ve Paul Winsper tarafından formüle edilen Nike BOOTCAMP, futbolunu bir üst seviyeye çıkarmayı amaçlayan futbolculara en yeni profesyonel futbol eğitim metotlarını sunuyor.

BOOTCAMP programından geçen futbolcular, kendi kişisel antrenörlerine sahipmiş gibi olacak. Futbol severler www.nikefootball.com adresine kayıt olduktan sonra, masa üstlerine veya cep telefonlarına yükleyebilecekleri haftalık programlara sahip olacaklar. Bu program hem eğitim detaylarını hem de neyin nasıl yapılacağını gösteren videoları içeriyor. Online program sayesinde kaydedilen gelişim takip edilebilecek ve futbolcular kendilerini takım arkadaşlarıyla kıyaslayabilecekler.

BOOTCAMP için, başrollerinde Andres Iniesta ve Klass Jan Huntelaar’ın olduğu kırkın üzerinde film hazırlandı. Bu videolarda her iki oyuncu verilen hareketleri canlı olarak gösteriyor ve bu sayede tekniğin çalışılması kolaylaşıyor. BOOTCAMP mobil uygulamasını indirenler ise bu videoları antrenman zeminleri de dahil olmak üzere ihtiyaç duydukları her yerde izleyebilecekler. Bu cep antrenör aynı zamanda çok geniş çapta dijital antrenman yardım seçenekleri içeriyor. Bunlar arasında stop-watches (durdurma saatleri), geliştirilmiş bip testleri bulunuyor. Tüm bu seçenekler BOOTCAMP ile uyumlu bir şekilde çalışıyor.

Premier Lig ve Serie A’da deneyim sahibi olan iki üst düzey antrenör, Jens Bangsbo ve Paul Winsper, iki adet sezon öncesi eğitim programını bir araya getirdi. Bunlardan ilki dört haftalık Temel eğitim, diğeri ise altı haftalık Gelişmiş Eğitim. Hangi eğitimi tercih ederseniz edin, futbolunuzu bir üst seviyeye çıkaracağınız kesin. Programın tamamı alınıp, güç ve aerobik yetenekleri geliştirildiğinde futbolcunun performansı yüzde 30 oranında artıyor.

BOOTCAMP, sunduğu SPARQ sistemiyle futbolculara kendi futbol kondisyonlarını ölçme imkanı veriyor. SPARQ, oyuncunun hızını, gücünü, çevikliğini genel bir standart üzerinden ölçen dört aşamalı testten oluşuyor. Oyuncular test skorlarını BOOTCAMP profillerine yükleyebiliyor ve bu skorları dünyanın dört bir yanındaki diğer oyuncuların skorlarıyla kıyaslayabiliyor.

BOOTCAMP sizi yüksek performans sahibi olan bir futbolcuya dönüştürecek dünya çapında bir eğitim programı. Haftalık video alıştırmaları, ünlü oyunculardan tüyolar, kişisel durum bilgileri, dünya çapındaki oyuncuların dereceleri ve daha fazlası BOOTCAMP’de. Gelin şimdi www.nikefootball.com’a kaydolun ve gelecek sezon yıldızınız parlasın.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.