Nike Türkiye’ye yeni genel müdür

Nike’ın Türkiye operasyonunu kurmak üzere 2000 yılında göreve gelen ve Nike Türkiye’yi uluslararası başarıya kavuşturan...

16.02.2010 - 00:00 | MediaCat

Nike’ın Türkiye operasyonunu kurmak üzere 2000 yılında göreve gelen ve Nike Türkiye’yi uluslararası başarıya kavuşturan Zafer Parlar, yeni iş imkanları geliştirmek üzere kurumdan ayrılmaya karar verdiğini açıklayarak, Genel Müdürlük görevini Matthijs W. Visch’e devretti.
 
Ocak 2010’da göreve başlayan Nike Türkiye Genel Müdürü Matthijs W. Visch, 2001 yılında girdiği Nike EMEA (Avrupa, Ortadoğu, Afrika) Bölgesi Stratejik Planlama Departmanı’nda, takım sporları ve perakende işkolunun yanı sıra Nike Rusya’nın kuruluşunda da görev aldı. 2003 yılında, EMEA Bölgesi Takım Sporları Direktörlüğü’ne getirilerek, satış, pazarlama ve operasyonların planlama ve uygulamasını yönetti. Visch 2005 yılında Nike Fransa’nın Tekstil Direktörlüğü görevini üstlenerek, yeni satış kanalları ve kilit perakendeciler kazandırıp, markanın pazar payını önemli oranda artırdı. 2008 yılında ise Nike Japonya’nın Futbol Bölümü Direktörlüğü’ne getirildi.
 
Zafer Parlar 2005 yılında Güney CEMEA bölgesinin başına getirilmiş, Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan, İsrail ve Güney Afrika’daki Nike ofisleri de kendisine bağlanmıştı. Parlar ayrıca, Nike Yunanistan operasyonunu kurup İsrail’deki satışların hızla artmasını sağlamış ve Güney Afrika organizasyonunu yeniden yapılandırmıştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.