NewCo Türkiye’nin CEO’su belli oldu

NewCo'nun Türkiye yönetim ekibi açıklandı.

25.08.2017 - 17:02 | MediaCat

Felis sohbetleri: Neslihan Olcay

GroupM, Maxus ve MEC birleşmesiyle hayat bulan medya, içerik ve teknoloji ajansı NewCO’nun Türkiye yönetim ekibi açıklandı. MEC Global ve NewCo CEO’su Tim Castree’nin yaptığı açıklamaya göre NewCo Türkiye’nin CEO’su Neslihan Olcay olacak. Şirkette COO göreviniyse 18 yıl önce Y&R bünyesinde gruba katılan ve son iki yıldır MEC’te eş genel müdür olarak görev yapan Serdar Aytok üstlenecek. Kuruluş yıllarından bu yana MEC bünyesinde bulunan ve 2015 yılından beri MEC Eş Genel Müdürü olarak faaliyetlerini sürdüren Hande Bursalıoğlu Beceren ise, birleşmenin ardından, Millward Brown ve TNS markalarını bünyesinde bulunduran Kantar Insights şirketinin yeni CEO’su olarak kariyerine devam edecek.

NewCo Türkiye'nin CEO'su belli oldu

Neslihan Olcay, Serdar Aytok

MEC ve NewCo CEO’su Tim Castree konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: “Medya içeriği ve teknolojiyi aynı çatı altında buluşturmak adına, Maxus ve MEC şirketlerini yeni oluşumumuz NewCo’da birleştirdik. Şu an için 1 milyar dolarlık bir gelire sahip olan NewCo; sektörde yol gösteren ve ilham veren olmayı hedeflerken, mükemmel yeteneklere ihtiyaç duyuyor. Bu anlamda NewCo’nun varoluşu her açıdan bizleri de oldukça heyecanlandırıyor. Neslihan Olcay liderliğinde, MEC ve Maxus’u en iyi şekilde harmanlayacak bir ekibe sahip olduğumuza ve NewCo Türkiye’yi gelecek için daha güçlü bir ajans haline getireceğimize inanıyorum.”

WPP Türkiye Ülke Müdürü ve GroupM CEO’su Demet İkiler tarafından yapılan açıklama ise şöyle: “Değişen dünyanın dinamiklerini daha etkin bir şekilde yönetebilmek adına grubumuzdaki gelişmeler ve değişimler devam ediyor. Bu birleşme ile milyar dolarlık gelire sahip yepyeni bir medya, teknoloji ve içerik ajansı doğmuş oluyor. Çok şanslıyız ki; Türkiye’de de bu birleşmeyi besleyecek iki ajansımızın kaynaklarıyla çok daha yenilikçi bir yapıya sahip olacağız. Neslihan ve Serdar’ın geçmiş yıllarda da birlikte çalışma deneyimi bulunuyor; iki ajansımızın güçlü ekiplerinin de desteğiyle harika bir ekip oluşturacaklarına inancım tam.”

Reklam ve iletişim sektöründe 23 yıllık tecrübesi bulunan ve Ocak 2011’den bu yana Maxus Türkiye CEO’su olarak görev alan Neslihan Olcay NewCo Türkiye CEO’su olarak yeni görevine Ocak 2018’de başlayacak. IAB Türkiye’nin başkan yardımcılarından biri olan ve Mayıs 2017 itibariyle IAB Avrupa Eğitim Yürütme Kurulu Başkanı olarak seçilen Olcay, GroupM’de Chief Digital Development Officer olarak sürdürdüğü görevine de devam edecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.