MediaCat

Netscape’in kurucusundan sosyal ağ: Ning

Tüketicilere bilgi edinme, medya kuruluşları ile reklamcılara ise mesajlarını farklı yollarla sunma

Netscape’in kurucusundan sosyal ağ: Ning

Tüketicilere bilgi edinme, medya kuruluşları ile reklamcılara ie mesajlarını farklı yollarla sunma imkanı tanıyan dijital teknolojinin gün geçtikçe değer kazanması ile sosyal ağların (network) sayısı ve önemi de artıyor.

Dijital teknolojinin beraberinde getirdiği avantajlar ile kişisel sosyal ağ oluşturmak da kolaylaşıyor. Netscape’in kurucusu Marc Andreessen tarafından geliştirilen Ning, kullanıcıla basit ve hızlı bir şekilde sosyal ağ sahibi olma imkanı tanıyor.

2005 yılının Ekim ayında Ning beta ile hizmet vermeye başlayan ağ, 2006 yılının Şubat ayında Ning Version.2 ile teknik altyapısını ve sunduğu hizmetleri geliştirdi. Ning kullanıcıları, konu başlıkları aracılığıyla farklı içerikte kişisel ağlar oluşturulabildiği gibi diğer kullanıcıların ilgi alanları doğrultusunda oluşturduğu pekçok farklı içerikteki ağa da ulaşıyor. Ning.com kullanıcılarına, video ve fotoğraf paylaşımı, blog ve RSS kullanımı olanaklarını da sunuyor.

Netscape’in kurucusu Marc Andreessen teknoloji başkanlığını yaptığı sitenin CEO’su Gina Bianchini.

‘Kendi sosyal ağını oluştur’ sloganıyla yola çıkan Ning, bugün 35 binin üzerinde sosyal ağı bünyesinde barındırıyor. Bu rakamın kısa sürede milyonlara ulaşacağını belirtiyor Bianchini, webcam’in yaygınlaşması ile birlikte artık sosyal ağ kullanıcılarının daha fazla seçim hakkı ve özgürlük istediğini vurguluyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.