MediaCat

Netflix Türkiye’de ofis açıyor

Netflix’in İstanbul’da yer alacak ofisinin 2021’in ikinci yarısında açılması planlanıyor.

Netflix Türkiye’de ofis açıyor

Kısa süre önce Türkiye’de 10 yeni orijinal yapıma imza atacağını duyuran Netflix, ülkemizde ofis açma kararı aldığını duyurdu. Netflix’in Türkiye ekibine ev sahipliği yapması planlanan ofis İstanbul’da yer alacak. 2021 yılının ikinci yarısında kapılarını açacak ofis yeni istihdam olanaklarını da beraberinde getirecek.

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Netflix’in Türkiye’de ofis açma planını, “Özellikle son 15 yılda büyük gelişim yaşayan sinema ve dizi sektörümüz, ekonomik büyüklüğünün yanı sıra tanıtım ve kültür diplomasisinin önemli araçlarından birisi haline gelmiştir. Bu anlamda Netflix gibi global bir şirketin ülkemizde ofis açma kararını memnuniyetle karşılıyorum. Türkiye’de üretilen dizi ve filmlerin 190 ülkede izlenebilir olmasının sektörümüzü uluslararası alanda daha görünür kılacağını ve film turizminin geliştirilmesine katkı sağlayacağını düşünmekteyim” sözleriyle değerlendirdi.

Netflix Kurucusu ve Eş CEO’su Reed Hastings ise, “Türkiye zengin kültürü ve köklü hikâye anlatma geleneğiyle bizim için çok değerli bir ülke. Bu nedenle, muhteşem bir şehir olan İstanbul’da ofis açacak olmak bizi gururlandırıyor. Türkiye’ye yönelik bağlılığımızı net bir şekilde ortaya koyan bu karar, dünyanın dört bir yanında keyifle izlenecek daha fazla Türk yapımı üretmemize katkı sağlayacak. Türkiye’deki 3 milyonu aşkın üyemize ve tüm paydaşlarımıza destekleri için teşekkür ederiz” dedi.

Netflix Türkiye Orijinal İçerik Direktörü Pelin Diştaş ise, “Türkiye’nin etkileyici hikâyelerini anlatma heyecanımız, gelecek yatırımlarımız için bize güç veriyor. Bu yolda, İstanbul ofisimizin açılacak olmasıyla birlikte kreatif ekiplerimiz ve paydaşlarımızla olan yakın çalışmalarımızın daha da verimli bir şekilde süreceğine inanıyoruz. Ülkemizin özgün hikâyelerini 195 milyon Netflix üyesine sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.