MediaCat

Nesillere armağan bir müze hikâyesi

MediaCat’in yeni röportaj serisi SanatMekan’ın başlangıcını İş Bankası Resim Heykel Müzesi ile yapıyoruz.

Tarihi bir binada, İstiklal Caddesi 144 numaradayız. İş Bankası’nın 29 Ekim’de “Cumhuriyet’in 100’üncü yılına armağan” olarak açtığı İş Bankası Resim Heykel Müzesi’nin sanatla yeniden doğan duvarları ve ona ruh ve kimlik kazandıran resim ve heykellerinin arasında…

MediaCat’in özel Almanak sayısı için yılın “en”lerine dair pek çok seçki sunduk. Elbette Cumhuriyet’in 100’üncü yılı iletişim ve projelerine de dönüp baktık. “Kalıcı bir değer yaratma” kriterini karşılayan emsal bir proje olarak İş Bankası Resim Heykel Müzesi için ayrı bir yer açmaya karar verdik. İş Sanat Genel Müdürü Zuhal Üreten’le, geçtiğimiz yılın son günlerinde müzede buluştuk ve arkalarında bıraktıkları 100 yıla geri dönüp bakarak aldıkları dersler ve örneklerle yola çıktıkları bu uzun yolculuğun izini sürdük.

2024’te yeni başladığımız yeni serilerden biri “SanatMekan” adını verdiğimiz ve her ay bir markanın sanata destek vermek üzere açtığı bir mekânı (müze, galeri vs.) ziyaret ettiğimiz röportajlarımız olacak. İş Sanat Resim Heykel Müzesi ise bu serinin start’ını veren en anlamlı örneklerden biri.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.