Ne harika (!) bir dünya

Olio'dan evsel atık sorununa farkındalık yaratmayı hedefleyen kampanya.

08.11.2021 - 13:10 | Simge Şenses

Ne harika (!) bir dünya

Bir grup çocuğun el ele vererek Louis Armstrong’un What a Wonderful World şarkısını mırıldandığı bir sahne hayal edin. Ardından şarkıya eşlik edenin ilk anda akla gelebileceği gibi yemyeşil bir doğa ya da masmavi deniz görüntüleri değil; devasa bir çöplük olduğunu…

Gıda israfını azaltmayı amaçlayan yiyecek paylaşım uygulaması Olio, yeni kampanyasında bu çarpıcı tezatlıktan faydalanarak Birleşik Krallık’taki büyüyen evsel atık sorununa farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Hell Yes imzalı kampanya kendine açıkhavada da yer buluyor. Kampanyada yer alan çocukların ünlü fotoğrafçı Rachel Brown tarafından çekilen fotoğraflarının düşündürücü alıntılarla bir araya geldiği ilanlar Ocak ayına kadar Londra sokaklarında sergileniyor olacak.

Olio Kurucu Ortağı ve CEO’su Tessa Clarke kampanyayı “Çocuklarının geleceğini korumak için yapabilecekleri basit bir şey olduğu mesajıyla herkese, özellikle de ebeveynlere ulaşmak istedik” sözleriyle anlatıyor ve ekliyor: “Evlerimizdeki atık hakkında acilen bir tartışma başlatmamız ve insanlara her şey kötüyken umut olduğunu göstermemiz gerekiyor. Onlara daha fazlasını paylaşarak ve daha az israf ederek şu anda gerçek eylemde bulunabileceklerini göstermeliyiz.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Olio
  • Reklam Ajansı: Hell Yes
Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.