Sosyal medyada haftanın en çok konuşulan markaları

22-29 Ekim arası sosyal medyada en çok konuşulan markalar ve gündemi meşgul eden gelişmeler karşınızda.

08.11.2021 - 12:58 | MediaCat

Sosyal medyada haftanın en çok konuşulan markaları

Sosyal medya araştırma şirketi Somera’nın ülke gündemini meşgul eden gelişmeleri, markalar ve ünlü-influencer dünyasının sosyal medyadaki yansımalarını derlediği Trend Analizi, 22-29 Ekim sonuçlarıyla karşınızda.

22-29 Ekim tarihleri arasında sosyal medyada 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve genel af talebi öne çıktı. #29Ekim, Atam, Anıtkabir, Efendiler konuları 24 saati aşkın süre sosyal medya gündeminde yer alırken, genel af talebine dair Af Yoksa Oy da Yok başlığı da sosyal medyada öne çıkanlar arasındaydı. 

1 milyon 150 bin iletinin paylaşıldığı koronavirüs özelinde #CoronaAlarmVeriyor, #ÖğrencilerŞikayetçi ve #MaskeYok etiketleri haftanın öne çıkan etiketleriydi.

22-29 Ekim tarihleri arasında sosyal medyada en çok konuşulan markalar şöyleydi:

Sektörlere göre sosyal medyada en çok konuşulan markalar

Finans: Halkbank, Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası
Gıda: Bizim Mutfak, Ülker, Saray
Perakende: A101, ŞOK, BİM, Migros
Ev Temizlik: Koroplast, Amway Türkiye, Mintax
Kişisel Bakım: Pantene Türkiye, Yves Rocher Türkiye, Farmasi
E-ticaret: Yemeksepeti, Trendyol, Hepsiburada
Yardım Dernekleri: Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), Türk Kızılay, Ahbap Platformu
Basın Yayın: Cumhuriyet gazetesi, Sözcü gazetesi
Dijital Platformlar: Spotify, Netflix, BluTV
Otomotiv: Mercedes-Benz, Volkswagen, Renault
Kargo Hizmetleri: PTT Kargo, Aras Kargo, MNG Kargo
İletişim: Vodafone, Türk Telekom, Turkcell
Tekstil: LC Waikiki, Defacto, Mavi
Sigorta: HDI Sigorta, Allianz Türkiye, AXA Sigorta

Sektörlerden kısa kısa

  • Hafta boyunca 90 bine yakın iletinin paylaşıldığı finans sektöründe DenizBank’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı paylaşımı, aldığı 50 bine yakın beğeniyle Instagram’da en yüksek etkileşimi alan ileti oldu. Aynı paylaşım Twitter’da da öne çıkarken, Instagram’da yüksek etkileşim elde eden bir diğer paylaşım ise Ziraat Katılım’ın Cumhuriyet Bayramı paylaşımıydı.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

A101 (@a101iletisim)’in paylaştığı bir gönderi

  • Dijital platformlar arasında haftanın en çok konuşulan markaları arasında yer alan Netflix, Victoria Pedretti hakkındaki paylaşımıyla Instagram’da, Harry Potter ile ilgili paylaşımıyla Twitter’da öne çıktı.
  • En yüksek konuşulmayı Mercedes-Benz’in elde ettiği otomotiv sektöründe E-Type modeli hakkındaki paylaşımıyla Jaguar Türkiye, Puma modeli hakkındaki paylaşımıyla Ford Türkiye Instagram’da ilgi gören markalardı. 
  • Kargo hizmetleri sektöründe Aras Kargo’nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı paylaşımı hem Instagram hem Twitter’da yüksek etkileşim elde ederek öne çıktı.

  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkisi iletişim markalarında da hissedildi. Vodafone’un Cumhuriyet Bayramı paylaşımı Instagram’da sektörün en popüler iletisi oldu. Turkcell’in Cumhuriyet Bayramı paylaşımı da Instagram ve Twitter’da öne çıkan iletiler arasındaydı.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Turkcell (@turkcell)’in paylaştığı bir gönderi

Influencer’lar dünyasından haberler

Bensu Soral’ın #gösterkendini etiketiyle gerçekleştirdiği Clear Türkiye işbirliği paylaşımı 360 bini aşkın beğeni ve 3 bine yakın yorumla Instagram’da en yüksek etkileşimi elde etti.

İkinci sırada Danilo Zanna’nın Eleventy Milano hakkındaki işbirliği paylaşımı yer alırken, Instagram’da öne çıkan bir diğer paylaşım Burak Yörük’ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için gerçekleştirdiği paylaşımıydı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.