Ne dediler?

Geceye renk katan davetliler 'Fark Yaratan Kadınları' anlattı.

15.05.2013 - 16:42 | Ali Kuru

Ne dediler?

Dün Swissotel the Bosphorus’ta düzenlenen ‘Women to Watch: Türkiye’nin Fark Yaratan Kadınları’ ödül töreni, medya ve iletişim camiasının önde gelen isimlerini bir araya getirdi.

Katılımcılar, dünyanın 1 numaralı pazarlama iletişimi dergisi Advertising Age tarafından 1997 yılından beridir düzenlenen, ülkemizde ise MediaCat işbirliği ile ilk kez gerçekleştirilen Women to Watch hakkındaki görüşlerini şöyle paylaştı:

Ayşe Kucuroğlu: Nil kostümleriyle beni benden almıştır

Bir kere başlı başına fark yaratan kadınlar ifadesi insanı heyecanlandıran bir şey. Nil Karaibrahimgil her zaman yaptığı şarkılarıyla yazdığı şarkı sözleriyle ve giydiği kostümlerle beni benden almıştır. Onu çok seviyorum. Gülse Birsel kelimelerle oynadığı oyunlarla hepimizi heyecanlandırıyor. Türkiye’de birçok şeyin başlangıcını yapan kadın Betûl Mardin. Hala da bunu yapmaya devam ediyor bu yaşında.

Ayşe Kucuroğlu, Restoran Sahibi.

Ayşe Kucuroğlu, Restoran Sahibi.

Mihrimah Belma Satır: Kardeşlik duygusu besleyen her kadın

Bir defa bu coğrafyada yaşayan herkes, gönlünden barış duyguları kardeşlik duyguları geçiren her kadın benim için fark yaratan kadındır. Ben inanıyorum ki Türkiye coğrafyasında yaşayan her kadın bu hisleri taşıyor. Ama bunun yanında yürekten katma değer yaratan her kadın fark yaratan kadındır.

Belma Satır, AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili.

Mihrimah Belma Satır, AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili.

Viki Habif: Kadınlar konusunda ayrımcıyım

Bence bütün kadınlar harika. Bu konuda kesinlikle biraz ayrımcı olabiliyorum. Kadınlar çok yetenekli hele bir de anne olduktan sonra yetenekleri artıyor. Anne olmayanların da var yeteneği. Yavaşça böyle bir olgunluk çöküyor kadınlara, işler daha kolay oluyor. Daha pratik zekâlılar. Çok ayırımcı şeyler söylüyorum değil mi? bu kadınların hepsi muhteşem, daha bir o kadar da vardır.

Viki Habif, Doğan Burda İcra Kurulu Üyesi.

Viki Habif, Doğan Burda İcra Kurulu Üyesi.

Sinan Öncel: Gülden Yılmaz

Türkiye’nin fark yaratan kadını Gülden Hanım (Yılmaz)’dır. Erkekler önce neye bakarlar? Bir kadın güzel mi diye bakarlar. Bir kadın hem güzelse hem akıllıysa, kocası akıllıysa, çocukları da akıllıysa fark yaratan kadın bu kadındır işte. Bir de artık çok zengin oldular. Nazar değmesin.

Sinan Öncel, Twiggy.

Sinan Öncel, Twiggy.

Gülden Yılmaz: Kadın her yerde fark yaratıyor

Aslında her kadın çevresinde fark yaratıyor. Çünkü kadın başka bir şey. Baktığınızda gelin olarak bir aileye gidiyor çocuk olarak bir ailede büyüyor, yetişkin olarak kadın, toplum içinde girdiği her yerde fark yaratıyor. Kadınlar olmasa dünyamız böyle olmazdı.

Gülden Yılmaz, Koton.

Gülden Yılmaz, Koton.

Melis Alphan: Ön ayak olan herkes

Toplumda kadınların ilerlemesi için ön ayak olan işler yapan kadınlar bence. İstihdam gibi kadınların çalışma hayatına kazandırılması erkeklerin güdümünden çıkmalarını sağlayan her türlü iş, STK olabilir, proje geliştirme gibi bu alanda herhangi bir şey yapan fark yaratır.

Melis Alphan, Hürriyet.

Melis Alphan, Hürriyet.

Ertuğrul Özkök: Sürdürülebilir başarıya sahip her kadın

Türkiye’de fark yaratan çok kadın var, her alandan sayabilirim size. Bizim grubumuzda var, sanat dünyasında var. Şimdi isim veririsem öbürlerine haksızlık etmiş olurum ama çok kadın var. Zaten sürdürülebilir bir başarıyı getiren kadınların hepsi fark yaratıyor demektir. Mesea Hülya Avşar, Ajda Pekkan, gençlerden Nil Karaibrahimgil, bizim Ayşe Arman, Vuslat Doğan Sabancı, Arzuhan Doğan Yalçındağ, Hanzade Doğan Boyner, çok isim sayabilirim.

Ertuğrul Özkök, Hürriyet.

Ertuğrul Özkök, Hürriyet.

[GaleriEkle url=”women-to-watch-2013″]

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.