NBA’in Türkiye ana sponsoru Garanti Bankası

Garanti Bankası, NBA’in Türkiye’deki etkinliklerinin...

30.04.2008 - 17:37 | MediaCat

Garanti Bankası, NBA’in Türkiye’deki etkinliklerinin ana sponsoru oldu.

Garanti Bankası, basketbola verdiği destek kapsamında, Amerikan Ulusal Basketbol Ligi NBA’in iki yıl boyunca Türkiye’de yapacağı etkinliklerin ana sponsoru oldu. Garanti Bankası, işbirliği çerçevesinde ilk olarak, Türkiye’de gençlerin basketbol becerilerini sergileyecekleri “NBA Skills Challenge”ın ana sponsorluğunu üstlendi. İşbirliği kapsamında ayrıca, basketbol sahasına dönüştürülen TIR’larla Türkiye’nin İstanbul dahil çeşitli illerinde sokak etkinlikleri düzenlenecek.

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, sponsorluğun açıklandığı basın toplantısındaki konuşmasında, “Garanti olarak basketbolu çok seviyoruz. Basketbolla ilişkimiz sadece milli takımlarımızı desteklemekle sınırlı kalmıyor, basketbolun doğasında yer alan sportif kültürün ve yaşam biçiminin gelecek nesiller tarafından öğrenilmesi için, çocuklarımıza yönelik projeleri de destekliyoruz. NBA de, yalnızca yeni yetenekleri keşfetmiyor, basketbolun yaygınlaştırılmasıyla ilgili yalnızca Amerika’da değil, Amerika dışında da çok önemli çalışmalar yürütüyor. NBA yöneticileri, ülkemizde planladıkları etkinlikler için bizimle görüşmeye geldiklerinde, açıkçası çok heyecanlandık. Bu projelere destek vermeyi gözümüz kapalı kabul ettik. Gençlerimizi basketbolla dopdolu günler bekliyor. Hep birlikte, Türkiye’yi bir basketbol ülkesi haline getireceğimize yürekten inanıyorum.” dedi.

NBA Avrupa Pazarlama Ortaklıkları ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Sophie Goldschmidt ise “Türkiye’nin önde gelen bankalarından Garanti’nin, eğlenceli ve heyecan verici NBA etkinliklerini Türkiye’ye getirmemiz için en ideal işortağı olduğunu düşünüyoruz. Türkiye basketbolda derin ve köklü bir tarihe sahip. Bu nedenle, Türkiye’deki sporseverler basketbola büyük ilgi gösteriyor. Garanti Bankası’nın desteğiyle, Türkiye’deki NBA hayranlarını mutlu edecek etkinlikleri hayata geçireceğimize inanıyoruz.” dedi.


“NBA Skills Challenge” başlıyor…

Garanti, “NBA Skills Challenge”a katılmak isteyen 13-18 yaş arası gençleri, temel basketbol yeteneklerini gösteren orijinal videolarını, 23 Mayıs 2008’e kadar www.nba-garanti.com sitesine yüklemeye davet ediyor. Gençlerin “top sürme”, “şut”, “pas”, “1’e 1 oynama” da dahil bireysel yeteneklerini sergileyen en fazla 3 dakikalık videolarına, site ziyaretçileri tarafından oy verilecek.
En yüksek oyu alacak 100 kişi arasından uzman bir jüri tarafından seçilecek 30 genç, 13-15 Haziran tarihleri arasında İstanbul NBA Skills Challenge Kampı’na katılma hakkı kazanacak. NBA koçları ve oyuncularının gözetiminde yapılacak kampta, performanslarına göre seçilecek en yetenekli 2 kız 2 erkek oyuncu ise Temmuz’da Orlando Magic tarafından Orlando’da düzenlenecek basketbol kampına katılacak.

Garanti’nin ana sponsoru olduğu NBA Skills Challenge’ın resmi malzeme sponsorluğunu Adidas; medya sponsorluğunu ise NTV Spor, Best FM ve Hürriyet üstlendi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.