Murdoch koltuğunu çocuklarına bırakacak

Medya devi News Corporation’ın sahibi Rupert Murdoch koltuğunu çocuklarına bırakmak istediğini açıkladı...

09.11.2009 - 00:00 | MediaCat

Medya devi News Corporation’ın sahibi Rupert Murdoch koltuğunu çocuklarına bırakmak istediğini açıkladı.

1953 yılında Adelaide News ile medya grubunu kurmaya başlayan Rupert Murdoch, kendisinden sonra medya şirketinin başına kimin geçeceği konusundaki soru işaretlerini sonlandırdı ve çocuklarından birinin kendisinin yerini almasını istediğini açıkladı. “Aralarından birinin yetişeceğine eminim” diyen 78 yaşındaki medya patronu Sky News’e yaptığı açıklamada “Her ebeveyn bunu görmek ister” diye konuştu.

Wall Street Journal ve Twentieth Century Fox film stüdyolarının sahibi olan New York merkezli News Corporation şirketi, komitesinin 3-4 ayda bir bu konuyu tartıştığını belirten Murdoch oylamada yüzde 40 söz hakkı bulunan ailesinin “söyleyecek çok şeyi olduğunu” sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz Haziran ayında başkan yardımcısı Chase Carey’i varisi yapmak konusunda herhangi bir söz vermediğini belirten Murdoch’ın Carey’nin “arkadaşı ve sağ eli” olduğunu söylemesi yerini çocuklarına bırakmak için açık kapı bırakmak olarak yorumlandı. İşi ne zaman bırakacağı sorusunu “Kaybetmeye başladığımda çocuklarım bana bunu bildirecektir” diyen Murdoch’ın iki evliliğinden 6 çocuğu bulunuyor.

News Corp. şirketinin Avrupa ve Asya operasyonlarının başında olan 36 yaşındaki James Murdoch, en büyük erkek çocuk olan Lachlan Murdoch’ın 2005 yılında şirketteki görevini bırakıp Avustralya’ya taşınmasından sonra şirket yatırımcıları tarafından koltuk için en güçlü aday olarak görülüyor.

 

Kaynak: Hürriyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.