Doritos, hissedarını arıyor

Doritos’un Türkiye’de bir ilki gerçekleştireceği Hisseli Tatlar Kampanyası, tüketicileri bizzat yeni bir ürünün yaratılma sürecine...

10.11.2009 - 00:00 | MediaCat

Doritos’un Türkiye’de bir ilki gerçekleştireceği Hisseli Tatlar Kampanyası, tüketicileri bizzat yeni bir ürünün yaratılma sürecine katarak Doritos’un yepyeni lezzetini bulmaya davet ediyor.Üstelik yeni tatlar bulmanın ve bu tadı herkesle paylaşmanın keyfini satıştan hisse vererek taçlandırıyor

Doritos, başlattığı yepyeni “Hisseli Tatlar Kampanyası” ile tüketicileri yeni fikirler bulmaya teşvik ederek kampanyanın ana karakterleri haline getiriyor. 

“Kızsız adam” adlı kısa filmiyle bir anda Türkiye’nin gündemine giren Hayrettin Karaoğuz’un, reklam yüzü olduğu ve yaratıcılık konusunda kendine güvenen herkese açık olacak kampanyanın sonunda, Doritos’un yeni tadı seçilecek ve Türkiye’de ilk defa bu tadın sahibi ürünün satışından hisse kazanacak.

Katılımcılar, 26 Ekim’de başlayacak olan kampanyaya, önerdikleri tatları yaratıcı bir isimle adlandırarak, 6 hafta boyunca Doritos’un www.tytz.com web sitesinde yer alan “Hisseli Tatlar Kampanyası” bölümünden veya 3191’e kısa mesaj atarak katılabilecek.

Tat toplama aşaması sona erdikten sonra, yemek konusunda yazdığı kitapları ve köşe yazıları ilgiyle takip edilen, pazarlama uzmanı Prof. Dr. Arman Kırım, Türkiye’nin önde gelen aşçılarından Eyüp Kemal Sevinç, Frito Lay Türkiye Pazarlama Direktörü Özlem Öztekin, Frito Lay Türkiye AR-GE Direktörü Erdem Göktürk ve reklam kampanyasının yüzü Hayrettin Karaoğuz’dan oluşan Doritos jürisi, bir değerlendirme yapacak ve seçilen 3 yeni tat finale kalacak.

Kampanyanın son aşamasında finale kalan tatlar raflara çıkacak ve tüm Türkiye, bu yepyeni ürünleri deneyecek. Tüketiciler, Doritos’un beğendikleri lezzetine oy verecekler. Beğendiği ürüne destek veren katılımcılar ayrıca, Doristos’tan pek çok hediye kazanma fırsatı yakalayacak.

Oylama sonucunda en çok oyu toplayan yeni tat, Doritos’un 4. tadı olarak raflardaki yerini alacak ve bu yeni tadın sahibi ürünü raflarda kaldığı sürece, satışının %1’ini kazanacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.