‘Muhteşem Yüzyıl’ ilk 10’da

Muhteşem Yüzyıl, dünya televizyonculuğunun nabzının attığı MIP TV için hazırlanan 'The (w)it List'e seçildi.

04.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Muhteşem Yüzyıl, dünya televizyonculuğunun nabzının attığı MIP TV için hazırlanan ‘The (w)it List’e seçildi. 50 ülkede bulunan özel ekipleriyle dünyadaki uluslararası TV formatlarına dair araştırma yapan The Wit şirketi, Cannes’da bu yıl 4-7 Nisan tarihlerinde düzenlenecek MIP TV organizasyonu için özel olarak hazırladığı listeye ‘Muhteşem Yüzyıl’ı da dahil etti.

Yapımcılığını TİMS Productions’ın üstlendiği, senaryosunu Meral Okay’ın yazdığı, yönetmenliğini Yağmur ve Durul Taylan’ın yaptığı ‘Muhteşem Yüzyıl’, bir Türk dizisi olarak televizyon sektöründe dünyanın en önemli organizasyonu olma niteliği taşıyan MIP TV için seçilmiş en başarılı 10 proje arasında yerini aldı.

Halit Ergenç, Nebahat Çehre, Meryem Uzerli, Okan Yalabık, Nur Aysan ve Selma Ergeç’in rol aldığı, yayınlanmaya başladığı günden beri dünya basının da dikkatini çekmeyi başaran ‘Muhteşem Yüzyıl’, dünya televizyonculuğunun nabzının attığı MIP TV için The Wit şirketi tarafından hazırlanan ‘The (w)it List’e seçildi. MIP TV’nin resmi sitesinde tanıtımları yer alan ‘Muhteşem Yüzyıl’ için, "Çok konuşulan Osmanlının tarihi draması ilk bölümüyle %33 share alarak inanılmaz bir başlangıç yaptı" notu düşüldü.

Aralarında tüm dünyadan televizyon temsilcilerinin, medya üyeleri ve prodüktörlerin bulunduğu binlerce kişinin akın ettiği MIP TV’de, dünyadaki yeni televizyon projelerini ve televizyon dünyasındaki son gelişmeleri yakından takip edilebiliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.