Etohum kampında girişimciler ve yatırımcılar buluştu

2011 yılında Etohum fonundan desteklenecek 15 girişimci, Antalya Rixos Sungate Oteli’nde gerçekleşen Etohum Girişimcilik Kampına katıldı. Başarılı genç girişimciler, tecrübeli girişimci ve yatırımcılarla yakından tanışma zaman geçirme imkanı buldu.

04.03.2011 - 00:00 | MediaCat

2011 yılında Etohum fonundan desteklenecek 15 girişimci, Antalya Rixos Sungate Oteli’nde gerçekleşen Etohum Girişimcilik Kampına katıldı. Başarılı genç girişimciler, tecrübeli girişimci ve yatırımcılarla yakından tanışma zaman geçirme imkanı buldu.

Yeni ekonomiyle ilgili bilgi ve iş fikri sahibi olan girişimcilerle bu konuda yatırım yapabilecek şirket ve profesyonelleri buluşturan Etohum, Medra, Gamester, Betikus, Oyuncakdenizi, Gezara, Sinavo, we-decide.net, sepeteindir.com, pembepanjur.com, keyground, Gereko, Proje Shop, Smartnews, memlekettengelsin.com ve uzmankirala.com sitelerinin girişimcilerini internet sektörünün başarılı isimlerini Antalya Etohum Girişimcilik Kampında buluşturdu.

5 gün süren kampta profesyonel bağlantılar kurmaktan iş planı hazırlamaya, yeni Türk Ticaret Kanunu’nun değerlendirilmesinden, ödeme sistemlerine, temel girişimcilik bilgilerinden, yatırımcı beklentilerine, şirket kuruluşları, sözleşme esasları ve bilişim hukuku temellerinden başarılı internet girişimcisi tecrübelerine kadar oldukça geniş bir yelpazedeki konular, uzmanları tarafından ele alındı.

Yoğun bir programa sahip olan kamp sürecinde genç girişimciler hem çok daha yakından tanışma, hem de tecrübeli girişimci ve yatırımcılarla zaman geçirme imkânı buldular. Kamp esnasında gerçekleşen iş anlaşmaları da girişimciler ve yatırımcılar arasındaki iletişimi güçlendirmek amacıyla düzenlenen kampın başarıya ulaştığının göstergesi oldu.

Kampta Gittigidiyor kurucuları Burak Divanlıoğlu ve Serkan Borançılı, Yemeksepeti.com kurucuları Nevzat Aydın ve Melih Ödemiş, Mynet kurucusu Emre Kurttepeli, Bilyoner.com’un Genel Müdürü Sait Kayahan, Reklamz, Maçkolik.com ve Sporx.com kurucuları, deneyimlerini birinci ağızdan aktardı. Bu isimlerin yanı sıra Brightwell’den Alphan Manas, GittiGidiyor Kurucu Ortağı Tolga Kabataş, Ebebek.com kurusu Halil Erdoğmuş, Pronet’in yönetim kurulu başkanı Alp Saul, Bilyoner’in Genel Müdürü Sait Kayahan, ISS Türkiye CEO’su Cavit Habib, Koç Holding’in yatırım şirketi Inventram’in Genel Müdürü Cem Soysal, Verusa Private Equity’den Dr.Necip Uludağ, 3 Seas Capital Partners’un yönetim kurulu başkanı Şevket Başev, Arıkan hukuk bürosundan Avukat Ali Arıkan gibi isimler de kampta internet girişimcileriyle buluştu.

Konuyla ilgili olarak Etohum Kurucusu Burak Büyükdemir şunları söyledi: “3 yıldan beri düzenlediğimiz Girişimcilik Kampları her geçen yıl daha iyiye gidiyor. Bu yıl başarılı yatırımcı isimlerin de katılmasıyla gerçek anlamda bir girişimci ve yatırımcı buluşması yaşandı. Girişimciler ve yatırımcılar açısından deneyim paylaşımı ve profesyonel bağlantılar kurma açılarından önem taşıyan bu buluşmaların, sektörün hareketlenmesine de katkıda bulunuyor. Etohum Girişimcilik Kamplarının uzun yıllar sürmesini hedefliyoruz.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.