Mübarek’i deviren Twitter’ın değeri arttı

Ortadoğu isyanlarında etkin rol alarak itibarı artan Twitter'ın ekonomik değeri artıyor.

28.02.2011 - 00:00 | MediaCat

Ortadoğu isyanlarında etkin rol alarak itibarı artan Twitter’ın ekonomik değeri artıyor.

Ünlü yatırım şirketi J.P Morgan Chase Twitter’ın azınlık hissesini almak için görüşme yapıyor. Şu ana kadar yayınlanmış raporlara göre bu hisse alışıyla, mikro-blogging sitesinin değeri 3,7 milyar dolardan 4.5 milyar dolara çıkaracak.

Cnet’e göre, yatırım şiketi adına görüşmeleri, bünyesindeki 1.2 milyar dolarlık Dijital Büyüme Fonu yürütüyor, fakat olası yatırımın şartlarının ne olacağı tam bilinmiyor.

Financial Times’ın yakın kaynaklardan edindiğini söylediği bilgiye göre ise 450 milyon dolar karşılığında şirketin yüzde 10’u üzerinden pazarlık yapılıyor.

Wall Street Journal ve The New York Times görüşmelerin sürdüğünü ve herhangi bir anlaşma garantisinin bulunmadığını söylüyorlar.

J.P Morgan Chase’in bu yeni fonunun internet ve dijital medya şirketlerine odaklanacağı tahmin ediliyor.

Twitter Aralık ayında 200 milyon dolarlık fonlamasını tamamlamıştı- Bu fonlama Kleinedr Perkins Caulfield&Byers yatırım firmaları tarafından yürütüldü- bu da şirketin değerini 3.7 milyar değere çıkarmıştı.

Daha önceden yapılan bu fonlamanın giderek artan kullancı tabanına hizmet verebilme adına mühendislik kaynaklarını geliştirmekte kullandığı ve eski çalışanlara şiketin bazı hisse senedlerini satarak nakde çevirme imkanı verdiği düşünülüyor.

Cnet, Twitter’ın Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek’in iktidardan el çekmesine yol açan sivil isyanda ana rol oynamasından ötürü itibar edindiğine değiniyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.