MTM magazin ve spor gündeminin en çok konuşulanlarını belirledi

Medya Takip Merkezi’nin (MTM) 1700’e yakın gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitesini kaynak alarak hazırladığı medya gündemi raporuna göre magazin ve spor dünyasının en çok konuşulanları belirlendi…

14.08.2007 - 11:03 | MediaCat

Medya Takip Merkezi’nin (MTM) 1700’e yakın gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitesini kaynak alarak hazırladığı medya gündemi raporuna göre magazin ve spor dünyasının en çok konuşulanları belirlendi…


Barış Akarsu yasa boğdu…

Muğla’nın Bodrum ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonrasında ağır yaralanan ve tedavi gördüğü özel hastanede hayatını kaybeden şarkıcı ve oyuncu Barış Akarsu, sevenlerini yasa boğdu. Magazinden uzak yaşamı, yakışıklılığı, şarkıcılığı, başarılı oyunculuğu ve mütevazi karakteriyle hem halkın hem medyanın sevgisini kazanan Barış Akarsu, yazılı, görsel ve elektronik basın toplamında 2 bin 954 habere konu olurken, TV ekranları 65 saate yakın bir süre onun görüntülerini ve yaşamını yansıttı.


Milletvekili olamadı ama magazin listesinde ilk sıralarda…

Genç Parti İstanbul 3.Bölge milletvekili adayı olan, fakat partisi ülke barajını aşamadığı için seçilemeyen İbrahim Tatlıses, seçim haberleri, yatında Seda Sayan’la yaptığı mangal partisi, Bülent Ersoy’la barışması gibi konularla yine gündemden inmedi. İbrahim Tatlıses, Temmuz ayında toplam 2 bin 173 habere konu oldu ve 57 saate yakın ekranlarda kaldı.


Bülent Ersoy nişanlandı, evlendi, aldatıldı; haber sayısı % 151,5 oranında arttı…

Haziran’dan Temmuz’a ertelenen İbrahim Tatlıses ile barışma konusu, Armağan Uzun ile nişanlanması ve ardından düğünü ile Bülent Ersoy, yine magazincileri uykusuz bıraktı. Medya Takip Merkezi’nin araştırma raporuna göre, geçtiğimiz ayın en çok konuşulan isimlerinden biri olan Bülent Ersoy, 1.846 habere konu edildi. Taşıyıcı anne ile çocuk sahibi olmak istediğini açıklayan Ersoy, aldatılması ve hemen ardından Armağan Uzun’u affetmesi ile magazin basının kendine olan ilgisini biraz daha arttırdı. Ersoy, ay toplamında 41 saate yakın ekranlarda kaldı.


“Kötü ışık mı, selülit mi” tartışmaları, Hülya Avşar’ı gündemde tuttu…

Annesinin hastaneye kaldırılması; Feraye mi, Hülya mı daha formda polemikleri; kötü ışık mı selülit mi tartışmaları; Sadettin Saran’la evlendi evlenecek beklentileri, Hülya Avşar’ı yine gündeme taşıyan satır başları oldu. Yazılı, görsel ve elektronik basında 1.803 habere konu olan Avşar, 43 saati aşan süreyle ekranlardaydı.


Arabulucu Seda Sayan…

Tamer Karadağlı ile aşk söylentileri; dargın arkadaşlar Bülent Ersoy ve İbrahim Tatlıses’i barıştırması; konserinde sahneye fırlayan gençle sevgilisinin arasını düzeltmeye çalışmasıyla magazin basınının ilgisini çekmeyi başaran Seda Sayan, bu haberlerle ve bikinili görüntüleri ile magazin basının nabzını tuttu. Sayan, Temmuz ayında gazete, dergi, TV kanalı ve haber siteleri toplamında 1.632 kez haber yapıldı.


Lig öncesi klüplerde yaşanan hareketlilik, spor basınının haberlerine yansıdı…

Temmuz ayında da en medyatik spor kulübü, önceki aya göre haberleri % 6,8 artan Fenerbahçe oldu. Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya’da yapan Fenerbahçe, 100. kuruluş yıldönümü kutlamalarını gerçekleştirirken, 15 gün boyunca Bağdat Caddesi’nin ışıklandırılması ile basının ilgisini çekti. Takımın yeni transferleri, hazırlık maçları derken Fenerbahçe, yazılı, görsel ve elektronik basın toplamında 16 bin 847 habere konu oldu ve 240 saati aşan süreyle ekranlarda kaldı.

Galatasaray spor basınında 15 bin 197 haberle en çok yer alan ikinci takım olurken; onu Beşiktaş, 11 bin 975 haberle üçüncü sırada, 5 bin 775 haberle Trabzonspor dördüncü sırada izledi.


Roberto Carlos Temmuz’da da gündemde…

Fenerbahçe’ye transferi olay olan Roberto Carlos’un Fenerbahçe ile ilk kez idmana çıkması, ilk kez Fenerbahçe forması giymesi, Fenerbahçe yönetiminin Roberto Carlos ve Wederson’a birer Audi marka araba hediye etmesi derken, spor medyası yine Carlos’a ilgisiz kalamadı. Haberleri önceki aya göre % 15,1 düşen Carlos, buna rağmen spor basının en çok yer verdiği spor adamı oldu. Yazılı, görsel ve elektronik basında toplam 3 bin 578 habere konu olurken, 8 saatten fazla süreyle TV ekranlarında yer aldı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, bu araştırmanın sonuçlarına göre, basında en çok adı geçen ikinci spor adamı oldu. Teknik direktör Zico’nun haberleri, 2 bin 389 kez medyada yer aldı.


Yılın “Altın Antrenörü”, Ertuğrul Sağlam…

14 günlük Avusturya kampı süresince takıma 26 idman ve 4 maç yaptıran Ertuğrul Sağlam, lig öncesi hazırlığı ve hazırlık maçlarıyla spor medyasının takibindeydi. 2 bin 247 habere konu olan Beşiktaş Teknik Direktörü Sağlam’ın, önceki aya göre görünürlüğü % 14,5 oranında arttı.


Appiah gidiyor mu?…

Fenerbahçeli futbolcu Stephen Appiah, Schalke’yle anlaştığını ve Almanya’ya gitmek istediğini, yönetimin kararını beklediğini ifade edince, ligin bitimindeki “Appiah gidecek mi kalacak mı” sorusu, Temmuz ayında da gündeme taşındı. Ay sonuna kadar netlik kazanmayan ve ay sonunda gerçekleşmeyen Schalke transferi, Appiah’ın 2 bin 15 kez haberlere konu olmasını sağladı.

Paris Saint Germain’de forma giyerken siyah-beyazlı takıma transfer olan Edouard Cisse’nin, Temmuz ayında haber sayısında % 325’lik bir artış oldu. Cisse, ay toplamında 1.323 habere konu edildi.

Şilili futbolcu Radrigo, Temmuz ayında medyanın en fazla ilgi gösterdiği bir diğer spor adamıydı. Beşiktaş’a transferi ile haber sayısı artan Tello, ay toplamında 1.250 haberde yer aldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.