MediaCat

Mondelez International’ın global medya konkuru sonuçlandı

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu birçok bölgede kazanan ajanslar belli oldu.

Mondelez International’ın global medya konkuru sonuçlandı

2015’ten bu yana globalde Carat ile çalışan ancak Türkiye’deki medya faaliyetlerini 2013’ten bu yana Starcom ile yürüten Mondelez International, Mart ayında medya hizmetleri için global konkura çıktığını duyurmuştu.

Türkiye’de Milka, Jelibon, First, Falım, Oreo, Kent ve Toblerone gibi markaların satışını yapan Mondelez, Mart’tan bu yana süren medya konkurunu sonuçlandırdığı haberini verdi. Buna göre marka yeni dönemde Türkiye’nin de aralarında bulunduğu pek çok pazarda yoluna GroupM bünyesindeki Wavemaker ile devam etme kararı aldığını duyurdu.

Yalnızca Polonya’da medya hizmetini Mindshare’den almayı sürdürecek markanın Fransa, Nordik ülkeleri, Almanya, Avusturya, İsviçre, Türkiye, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Litvanya ve Slovekya pazarları ise Wavemaker’a emanet. Carat ise hâlâ İngiltere, İspanya, Portekiz, İtalya, Yunanistan ve İberya’da Mondelez International’ın medya faaliyetlerinden sorumlu olmayı sürdürecek.

Mondelez International’ın global medya konkuru sonuçlandıYeni döneme ilişkin MediaCat’e özel açıklamada bulunan Mondelez International Türkiye Genel Müdürü İhsan Karagöz şunları söyledi:

“Medya yönetimine çağdaş ve yenilikçi çözüm önerileriyle gelen Wavemaker, Mondelez International Türkiye’nin de dikkatini çekmeyi başardı. Avrupa’nın bir parçası olan Mondelez International Türkiye’nin Avrupa’daki diğer birçok ülkenin de aldığı karara paralel bir kararla bu yeni heyecana ortak olması bizim için çok önemli. Yeni dönemde Wavemaker’la başarılı ve dünyaya örnek olacak çalışmalar yapmayı hedefliyoruz. Yeni dönem tüm şirket çalışanları tarafından heyecanla bekleniyor.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.