MediaCat

Modern meyhane açıldı

Özgün müşteri deneyimleri tasarlayan ‘i-am’ istanbul, meyhane kültürünün yeniden yorumlandığı yepyeni bir projeyi hayata geçirdi.

Modern meyhane açıldı

Özgün müşteri deneyimleri tasarlayan ‘i-am’ istanbul, meyhane kültürünün yeniden yorumlandığı yepyeni bir projeyi hayata geçirdi.

Turizm Araştırmacıları Derneği (TURAD) ve Yeni Rakı desteğiyle başlatılan geliştirme projesi kapsamında, modern ve vintage olarak iki meyhane konsepti tasarlandı. Modern meyhanenin ilk örneği ise Mart ayında Şişhane’de açılan Safi Meyhane.
 
‘Model Meyhane Projesi, kökleri çok eskiye dayanan önemli bir kültür değerinin güncellenerek geleceğe taşınması, Türkiye’nin yeme-içme kültürünün daha iyi tanıtılması ve yeni nesile bu zengin geçmişin aktarılması  amacıyla gerçekleştirildi.

‘i-am’ in yürüttüğü araştırma ve analiz sürecinde, meyhanede paylaşılanın sadece rakı-meze ya da ortam olmadığı, keyifli dost muhabbetinin de önemli bir unsuru olmasından yola çıkılarak, “paylaşmak” teması yaratıldı. Bu doğrultuda tasarım stratejisi ve hakiki meyhane deneyimine hizmet edecek tutarlı bir  kimlik ve mimari tasarım oluşturuldu.

Proje Künyesi
Müşteri: TURAD & Mey İçki 
Stratejik planlama: Jon Blakeney, Iraz Polat
Kimlik tasarımı: Emin Ertuğrul Yurdakul, Philipp Louven, Gümrah Şengün
Mimari tasarım: Emre Kuzlu, Meral Göktekin, Emir Arkayın, Sinem Arık, Merve Köklü
Mimari uygulama: Kenan Gemici, İlknur Demirlenk

 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.