Mobilera ile Datateknik’ten 50 milyon dolarlık ek yatırım

Mobilera ile Datateknik, dijital iletişim ve içerik hizmetlerini kapsayan büyük ölçekli projelere imza atmaya hazırlandığını açıkladı.

20.12.2011 - 00:00 | MediaCat

Mobilera ile Datateknik, dijital iletişim ve içerik hizmetlerini kapsayan büyük ölçekli projelere imza atmaya hazırlandığını açıkladı.

Bu çerçevede Mobilera Türkiye’de sermaye artırımı yoluyla güçlerini birleştiren iki şirket, önümüzdeki iki yılda toplam 50 milyon dolar tutarında ek yatırım yapacak.

Söz konusu güç birliğinin detayları, bugün Pera Palas’ta Mobilera Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferda Kertmelioğlu ile Datateknik yönetim kurulu üyesi Deha Türkel’in katılımıyla düzenlenen toplantıda paylaşıldı.

‘Sektörün toplam yatırımını tek başımıza yapacağız’
“Dijital medya sektöründe Türkiye’deki toplam sermaye yatırımı 50 milyon dolar civarında. Mobilera Türkiye olarak bu yatırımı tek başımıza yapmayı planlıyoruz” diye konuşan Ferda Kertmelioğlu ortaklıkla ilgili olarak; “Türkiye’yi, Merkez-Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’yı da kapsayan geniş coğrafyanın dijital medya üssü haline getirme hedefiyle yola çıktık. Dünya’daki en iyi fikir ve uygulamaları yaratarak insan hayatının her noktasına kalite ve keyif katacak, yepyeni ve yüksek katma değerli çözümler üretmeye devam edeceğiz. Turizm, spor, perakende, kültür ve eğitim alanlarındaki aktivitelerimizle Türkiye’nin dijital pazarlama gücüne ve global algısına çok önemli katkılarda bulunacağız” dedi.
 
Datateknik Yönetim Kurulu Üyesi Deha Türkel ise “Datateknik olarak Türkiye’de çok sayıda önemli altyapı ve sistem entegrasyonu projesini hayata geçirdik. Güçlenen ekibimiz ve dünyanın önde gelen bilişim markalarıyla yürüttüğümüz iş ortaklıklarımızla, Türkiye’nin lider entegre katma değerli çözüm ve hizmet sağlayıcı şirketi olma vizyonu ile yolumuza devam ediyoruz. Mobilera ile gerçekleştirdiğimiz ortaklığımıza altyapıdaki deneyimimizi ve finansal gücümüzle katkıda bulunacağız. Yaratacağımız sinerji ile mobil hayatı şekillendirecek yepyeni çözümler üreteceğiz” diye konuştu.

Türkiye’nin yarısına dokunacak
Söz konusu ortaklık sayesinde, reklam ve pazarlamanın yeni dinamiklerinin Türkiye’de uygulanmasına öncülük edilerek, yeni nesil teknolojik reklam pazarlama yapılarının oluşturulması hedefleniyor. Bu yapıların arasında, mobil devletten mobil cüzdana, giyilebilir teknolojilerden entegre dijital içeriklere bir çok farklı alanlar bulunuyor. Datateknik’in altyapı sistemlerindeki uzmanlığı ve Mobilera’nın katma değerli dijital medya çözümleri ile yaratılacak sinerjiyle, 30 milyondan fazla insana doğrudan dokunacak projeler hayata geçirilecek.

Ar-Ge’nin payı yüzde 20
Önümüzdeki iki yılda yapılacak 50 milyon dolar tutarındaki yatırım, yeni ürün geliştirme, dijital interaktif açık hava reklamcılığı, Ar-Ge ve inovasyon alanlarında kullanılacak. Gelirlerinin yaklaşık yüzde 20’sini Ar-Ge’ye ayırarak dijital platformların geleceğini şekillendirilmesine önemli bir katkı sağlayan Mobilera, geliştirdiği yeni nesil çözümlerle toplumsal hayatı mobil ve dijitalde şekillendirmeye devam edecek. 
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.