Mobilera, Dubai’de ortaklık kurdu

Portekizli bluetooth ve mobil pazarlama şirketi Blue Harbour’ın hisselerinin yüzde 80’ini satın alan Mobilera...

02.09.2010 - 00:00 | MediaCat

Geçtiğimiz aylarda global genişleme stratejisi kapsamında, iştiraki olan Mobilera Iberia üzerinden, Portekizli bluetooth ve mobil pazarlama şirketi Blue Harbour’ın hisselerinin yüzde 80’ini satın alan Mobilera, genişlemeye devam ediyor. CRM tabanlı mobil pazarlama ve reklam hizmetleri veren ve mobil pazarlama sektörünün önde gelen sitelerinden MobiThinking tarafından dünyanın en iyi ve en büyük 10 mobil pazarlama  şirketi arasına seçilen Mobilera, yüzde 70 hissesine kendisinin sahip olduğu  Mobilera Middle East’i Dubai’de kurdu.

Mobilera Middle East’in öncelikli amacı Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinde bulunan telekom operatörleri için abone bağlılığını yaratan, abone alımını artıran ve kayıplarını azaltan programları hayata geçirmek. Mobilera kurulduğu günden bu yana telekom operatörlerine, abonelerine sunmuş oldukları konuşma süresi gibi promosyonların yanında moda, eğlence, perakende ve fastfood gibi günlük hayatta da kullanabilecekleri fırsatları yaratmak ve yönetmek şeklinde hizmet veriyor. Belirli bir abone kitlesine odaklanan bu pazarlama yaklaşımı, hedef kitleye yönelik uygun teklifler sunarak, geri dönüş oranını ve müşteri memnuniyetini artırıp telekom operatörleri ve aboneleri arasındaki bağı kuvvetlendirmektedir. Bunun yanı sıra, telekom operatörleri Mobilera’nın sıra dışı mobil pazarlama yöntemleri sayesinde abone sayılarını ve abone başına ortalama gelirlerini arttırarak, abone kayıplarını azaltmaktadır.

Mobilera bugüne kadar beş ülkede beş farklı telekom operatörü için yirmi milyondan fazla aboneyi üyesi yapmayı başardığı mobil sadakat  kulüplerini yaratıp yönetmiştir. Bu kulüpler değişik ülkelerde, gençlik, iş çevreleri  ve kadınlar gibi farklı segmentlere yönelerek, başlangıçta öngörülenden daha kısa bir sürede başarı hedeflerini aşmıştır.

Mobilera Holding B.V. CEO’su Barış Öney konuyla ilgili olarak “Yenilikçi teknolojilerimizi ve telekom operatörlerinin abonelerine yönelik CRM tabanlı mobil pazarlama hizmetlerimizi, Orta Doğu ve civarındaki telekom operatörlerine taşıyacak olmaktan dolayı büyük bir heyecan yaşıyoruz. Amacımız, bu tür programlar aracılığıyla, dijital dünyayı tüketiciler için yaşamın bir parçası haline getirebilmek. Hizmetlerimizden yararlanmaya başlayan operatörlerin kullanıcılarında bu yönde gittikçe artacak bir talep olacağını öngörüyoruz.” şeklinde konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.