Mmd üçlü birleşmenin bir parçası oluyor

Orta, Doğu ve Güneydoğu Avrupa ile Avrasya'nın en büyük, tam kapasiteli hizmet veren halkla ilişkiler...

03.09.2009 - 00:00 | MediaCat

Orta, Doğu ve Güneydoğu Avrupa ile Avrasya’nın en büyük, tam kapasiteli hizmet veren halkla ilişkiler, kamu ilişkileri ve sosyal medya ağı ajansı Mmd, bugün, küresel çapta yeni bir sektör lideri oluşturmak üzere gerçekleştirilen üçlü bir birleşmenin parçası olduğunu açıkladı.
Birleşik Krallık’ta kayıtlı Huntsworth Plc adlı (www.huntsworth.com / LSE: HNT) ana şirketin tamamen sahibi olduğu ve birleşmeye dâhil üç şirket şöyle:

•Mmd – 19 ülkede 20 ofisiyle, Orta, Doğu ve Güneydoğu Avrupa ile Avrasya’nın en büyük kurumsal iletişim, kamu iletişimi ve halkla ilişkiler şirketi.
•Grayling – Londra ve Brüksel’de güçlü kamu ilişkileri hizmetleri ve Kuzey Amerika ile Asya-Pasifik’te (Çin [Greater China] dâhil) güçlü yatırımcı ilişkileri hizmetleri sunuyor.
•Trimedia International – Birleşik Krallık dâhil olmak üzere toplam 11 Avrupa ülkesinde varlık gösteren, Batı Avrupalı halkla ilişkiler ağı. Birleşik Krallık’ın en büyük bağımsız halkla ilişkiler şirketlerinden biri olmasının yanı sıra, Almanya-Avusturya-İsviçre’de de 25 yıldır varlığını sürdürüyor.

Kurulacak yeni şirket, dünyanın 3. büyük bağımsız (bir reklam ajansına ait olmayan) halkla ilişkiler danışmanlığı şirketi olacak. Yeni şirket, 80 milyon Avro’luk ciroyu birleştirerek bünyesinde 830 kişiye istihdam sağlayacak ve dünya çapında 44 ofisiyle Huntsworth Plc’nin küresel cirosunun %44’ünü temsil edecek.

Bu yeni, küresel ve tam kapasiteli halkla ilişkiler hizmeti, hâlihazırda 3 kıtada saygınlık kazanarak küresel bir iz bırakmış olan Grayling markasını kullanacak. 2010 Ocak ayından itibaren Grayling markasına geçecek olan Mmd, o tarihe kadar işlerine Mmd adı altında devam edecek. Trimedia International Genel Müdürü Michael Murphy, birleşen küresel grubun yeni Genel Müdürü olacak.

Mmd Avrasya Bölge Direktörü Stephen Lock konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada: “Geçtiğimiz birkaç yılda hep birlikte inşa ettiğimiz Mmd markasının süregelen başarılarından ve gelmiş olduğumuz noktadan son derece gurur duyuyorum. Bu heyecan verici birleşme sayesinde bölgemizde faaliyet gösteren lider ulusal firmalara, bütünleşik bir aile ve marka çatısı altında, küresel çapta yatırımcı ilişkileri, kamu ilişkileri ve halkla ilişkiler çözümleri sunma fırsatı bulacağız. Böylelikle hem müşterilerimize hem de çalışanlarımıza müthiş fırsatlar sunmaya devam ederken, ağırlık verdiğimiz ülkelerde Mmd’nin yerel varlığını ve küresel sektöre erişimini güçlendirerek, yerel pazarlarımızı yeniden şekillendireceğimize inanıyorum.” dedi.

Mmd CEO’su Chris Dobson ise: “Grayling ile birleşmemiz bize 11 Batı Avrupa ülkesiyle ilişkilerin kapısını açma avantajı sunmakla kalmayıp aynı isim, aynı kurumsal kültür ve aynı yönetim grubu altında Brülsel ve Londra’da saygınlık kazanmış bir kamu ilişkileri hizmet ağının parçası olarak Kuzey Amerika ve Çin de dahil olmak üzere Asya-Pasifik’te güçlü yatırımcı ilişkileri hizmeti sunma fırsatı da sağlayacak.

Mmd, bölgemiz çapında uzun süredir tartışmasız lider konumunda; fakat bu birleşme ile hizmet ağımız küresel anlamda müşterilerimize halkla ilişkiler, kamu ilişkileri ve sosyal medya iletişiminde en iyi hizmeti verebileceğimiz bir seviyeye taşınıyor.” açıklamasında bulundu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.