Milka global konkur açıyor

Kraft’ın sahip olduğu İsviçreli çikolata markası Milka, global yaratıcı medya çalışmalarını yönetecek ajansı...

16.09.2010 - 00:00 | MediaCat

Kraft’ın sahip olduğu İsviçreli çikolata markası Milka, global yaratıcı medya çalışmalarını yönetecek ajansı belirlemek için konkur açıyor. Markanın, global reklam çalışmaları halen Ogilvy&Mather’ın Paris Ofisi tarafından yürütülüyor.

Konkur süreci muhtemelen, markanın Paris Ofisinden yürütülecek ve global pazarlamadan sorumlu genel müdür Darly Fielding tarafından denetlenecek. Darly Fielding, Kraft’a katılmadan önce, 10 yıl Ogilvy and Mather’da yönetici pozisyonunda görev almıştı.

Çikolata pazarının küresel aktörü Milka, Cadbury’nin yaratıcı çalışmaları sırasıyla Fallon ve Saatchi&Saatchi tarafından yürütülen Dairy Milk ve Flake markaları ile rekabet halinde. Kaynaklara göre, Milka’nın konkura Saatci& Saatchi’yi de davet etmesi bekleniyor.

Kraft’ın, bu konkur hamlesi ile Milka markasını, Cadbury ile rekabetten, lüks çikolata pazarına çekmeye çalıştığı anlaşılıyor.

Milka’nın, halen birlikte çalıştığı Ogilvy son olarak marka için, markanın sembol görselleri olan ineklerin yer aldığı ve Alp’lerdeki köklerine dayanan reklam serisini hazırlamıştı.

medyaloji.net