Microsoft ve Yahoo yeniden görüşüyor

Microsoft ve Yahoo yöneticileri, uzun bir aradan sonra yeniden görüşmeler yapıyorlar. Yazılım devi Microsoft ve online arama firması Yahoo...

13.04.2009 - 15:07 | MediaCat

Microsoft ve Yahoo yöneticileri, uzun bir aradan sonra yeniden görüşmeler yapıyorlar. Yazılım devi Microsoft ve online arama firması Yahoo, Google’ın internet reklamcılığı pazarındaki hakimiyetini yenmek amacıyla ortak bir işbirliğine adım atmak üzereler.

Warc’ta yer alan habere göre, Microsoft CEO’su Steve Ballmer ve Yahoo’nun yeni CEO’su Carol Bartz geçen hafta biraraya geldiler. İki firmada özellikle Avrupa bölgesinde, Google ile mücadele ettikleri alanda kaynaklarını birleştirme noktasına gitmeyi amaçlıyorlar.

Geçtiğimiz yıl, iki şirket arasındaki görüşmelerin kesilmesinin ardından, Microsoft ve Yahoo, sadece arama motoru üzerine bir takım pazarlıklar yürütmüş, ancak her hangi bir sonuç alınamamıştı. Bunda, dönemin Yahoo Başkanı olan Susan Decker ile CEO Jerry Yang’in, ‘arama motorunun’ Microsoft’a satışına karşı çıkmalarının da payı olmuştu. İkili, teklife, şirketin uzun vadeli çıkarlarına hizmet etmediği gerekçesiyle olumsuz yaklaşmışlardı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.