Microsoft: Türkiye’yi çok başarılı buluyoruz

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan, Türkiye'de, çok başarılı ve kendilerini

08.11.2007 - 12:02 | MediaCat

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan, Türkiye’de, çok başarılı ve kendilerini ümitlendiren gelişmelerin olduğunu gördüklerini kaydetti.

Arkan, Microsoft Dynamics Zirvesinde yaptığı konuşmada, artık herkesin, makineye yatırım yapmak yerine, bilgiye, bilgi teknolojilerine ve rekabet avantajına yakınlık düşüncesine yatırım yapma fikrine sahip olmaya başladığını ifade etti.

Arkan, bugün hiçbir ülke ya da şirketin içine kapanık, kendi ekonomisi içinde rekabet ederek bir yere gelemeyeceğinin farkında olduğunu belirterek, Türkiye’nin ABD’deki, Avrupa’daki her türlü siyasi, ekonomik veya toplumsal gelişmeden etkilendiğini kaydetti.

Arkan, Türkiye’nin önümüzdeki 5 yıl içerisinde yaklaşık her yıl 20 milyar dolar doğrudan yabancı veya uluslararası sermaye çekeceği öngörüsü dikkate alındığında, Türk firmalarının, Türk pazarının herkesle birlikte rekabet edeceğinin ortada olduğunu söyledi.

Rekabet açısından bakıldığında artık sadece uluslararası rekabetten söz edilemeyeceğini, çok farklı sektörlerden farklı uzmanlık alanlarından gelen rekabetin söz konusu olduğunu dile getiren Arkan, pazara bakıldığında müşteri beklentilerinin eskiden kaliteli veya ucuz ürün olması yönündeyken, şimdi rekabet ve sürdürülebilir büyüme için hem kaliteli, hem ucuz, hem esnek olan ürün sunmak gerektiğini kaydetti.

Arkan, kurumsal bilgi yönetimi ve kurumsal kaynak yönetiminin önemine de değinerek, şirket içerisinde bilgi çalışanının önüne kurumsal bilgi götürülmediği takdirde işin etkin yönetiminin söz konusu olmayacağını dile getirdi.

Microsoft’un ve Microsoft Türkiye’nin iş ortaklarıyla çalıştığını ifade eden Arkan, “Bizim durduğumuz noktada Türkiye’de çok iyi, çok başarılı ve bizi hakikaten ümitlendiren gelişmelerin olduğunu görüyoruz” diye konuştu.

Arkan, Orta Doğu, Rusya ve yakın çevrelerde uygulamalar yapıp buradaki merkezlerinde topladıklarını belirterek, yıl sonu 100 milyar dolarlık ihracat hedefinde Eylül ayı sonu itibarıyla yakalandığını, bu ihracatı mümkün kılan bir fotoğrafın arkasında olmanın kendilerine gurur verdiğini söyledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.