Microsoft Türkiye’de yeni atamalar

Microsoft Türkiye bünyesinde yeni atamalar yapıldı. Microsoft Türkiye Kurumsal Müşterilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine...

30.12.2009 - 00:00 | MediaCat

Microsoft Türkiye‘de gerçekleşen görev değişiklikleri kapsamında, Microsoft Türkiye yerli ve uluslararası bilgisayar üreticileri ile dağıtım ve satış kanallarından sorumlu Genel Müdür Yardımcılığını yürütmekte olan Tolgar Elverici, Microsoft Türkiye Kurumsal Müşterilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. Microsoft İş Ortaklarından Sorumlu Direktör Mehtap Araşan da Microsoft Türkiye’nin OEM Genel Müdür Yardımcısı oldu.

İlk ve orta öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamlayan Tolgar Elverici, ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden yüksek lisans, Boğaziçi Üniversitesi’nden ise Executive MBA derecelerine sahip.

Kariyerine, 1994 yılında Gec Alsthom T&D  Satış Departmanı’nda başlayan Elverici daha sonra sırasıyla Molex Inc. ve Ericsson Türkiye’de çeşitli satış ve yönetim görevlerinde bulundu. 2003 yılında Intel Türkiye ekibine kanal yöneticisi olarak katıldı. Intel’in, Türkiye’nin yanı sıra Ortadoğu ve Afrika bölgesindeki büyümesinde ve genişlemesinde önemli görev ve sorumluluklar üstlendi. Elverici, 1 Aralık 2008 tarihinde Microsoft’a katılmadan önce Intel Türkiye bünyesinde yerli ve uluslararası bilgisayar üreticileri, dağıtım kanalları ve perakendeden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Mehtap Araşan TED Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Profesyonel kariyerine 1987 yılında Bordata’da başladı, 1992 yılında Hewlett Packard’a geçti. Kariyerine bir süre Kanada’da devam eden Araşan, daha sonra Microsoft Türkiye’de çalışmaya başladı. 2005 yılında Microsoft Sistem Üreticileri Kanalı Yöneticisi olan Mehtap Araşan, 2007 yılında Kontratlı İş Ortakları Yöneticisi oldu. 2009 yılında Microsoft Türkiye’de İş Ortakları Satış Yöneticisi ve Çözüm İş Ortakları Satış Sorumluluğu’nu üstlendi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.