Microsoft pazarlama ekibini güçlendiriyor

Microsoft ana pazarlama grubunu yeniden organize ediyor. Microsoft yeni bir görev tanımı ile bu değişimi gerçekleştiriyor...

12.02.2010 - 00:00 | MediaCat

Microsoft ana pazarlama grubunu yeniden organize ediyor. Microsoft yeni bir görev tanımı ile bu değişimi gerçekleştiriyor. Adage’de yer alan habere göre, Microsoft, 13 yıllık yazılım geçmişine sahip olan Gayle Troberman’ı Yaratıcı Grup Başkanı olarak atadı.

Troberman, yaratıcı ve yeni pazarlama yaklaşımı ile kampanya takımları ve ajanslar ile birlikte çalışacak. Son olarak Gayle Troberman Microsoft’un global reklam başkanı olarak biliniyordu.

Microsoft son zamanlarda özellikle Windows ve Bing için geniş tüketici kitlelerini içeren kampanyalara odaklandı ve bu yöndeki pazarlama hacmini artırdı. Geçtiğimiz senelere göre ajans listesini artıran Microsoft, WPP’den JWT ve MDC ortağı Crispin Porter & Bogusky ile çalışmalarına hız verdi. Ayrıca ağırlıklı olarak Interpublic Grubu’ndan  McCann Erickson ve WPP direkt pazarlama ağı Wunderman ile çalışıyor.

Pazarlama grubunda yaşanan diğer değişimler ise şöyle:
Karen Edwards; Global Pazarlama ve İletişim Stratejileri Başkanı olurken, David Webster Strateji Grup Başkanı, Microsoft’a yeni dahil olan Kevin Peck Global Ürün Strateji Başkanı, Steve Petitpas Dijital Başkan, Megan Hanley Medya Başkanı olarak yeni görevlerine devam edecek. Yeni görevlerine atananlar Kıdemli Kurumsal Pazarlama Grup Başkan Yardımcısı Mich Mathews’a raporlama yapacaklar.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.