METRO’nun başkanı görevinden ayrıldı

METRO AG Başkanı Dr. Hans-Joachim Körber kurumdan ayrıldı. METRO Group'tan yapılan basın açıklaması şöyle

20.09.2007 - 14:01 | MediaCat

METRO AG Başkanı Dr. Hans-Joachim Körber kurumdan ayrıldı. Körber’in yerine Denetim Kurulu Başkanı Dr. Eckhard Cordes başkan olarak önerildi. METRO Group’tan yapılan basın açıklaması şöyle:

“Düsseldorf, 20 Eylül 2007 – 1996 yılından beri dünyanın üçüncü büyük perakende şirketi olan METRO Group Yönetim Kurulu Üyesi olan ve 1999 senesinden beri yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlenmiş olan Dr. Hans-Joachim Körber, denetim kuruluna 31 Ekim 2007 itibariyle görevinden ayrılmak istediğiniz bildirmiştir. Denetim kurulun personel ve atama komitesi Dr. Körber’in bugüne kadar gösterdiği çabalar karşısında bu talebini üzüntü ve saygı ile karşılamıştır, bu sebepten dolayı kararını oybirliği ile onaylamıştır.

Bunun ötesinde personel ve atama komitesi METRO AG’de henüz denetim kurulu başkanlığı görevini sürdüren Dr. Eckhard Cordes’i yönetim kurulu üyeliğine atanmasını ve sonrasında yönetim kurulu başkanlığını görevini üstlenmesini önermiştir.”

1985 senesinde Metro Grosmarket yönetim kurulu üyesi olarak Metro dünyasına katılan Dr. Körber, 1991 yılında ise Metro International AG’de (Baar / İsviçre) yönetim kurulu üyesi olarak görevini sürdürdü. 1996 senesinde METRO Group yönetim kurulu üyeliği, 1999 senesinde basın sözcüsü ve 2001 senesi itibariyle yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlendi.

Denetim kurulu başkanı Dr. Cordes, Dr. Körber’e başarısından dolayı teşekkür ederken, kurumun üstün bir başarı sergilemesinin Dr. Körber’in büyük emekleri sayesinde gerçekleştiğini, bunun dışında Dr. Körber kurumun istikrarlı başarısının temelini oluşturmuş ve böylelikle geleceğini garantilemiş olduğunu bu nedenle kurumun Dr. Körber’e sonsuz teşekkür borcu olduğu ifade etti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.