MediaCom’a yeni global CEO

Önceden GroupM İngiltere'nin CEO'su olan ve Alexander Schmidt-Vogel'in yerini alan...

20.08.2008 - 16:36 | MediaCat

GroupM İngiltere’nin CEO’su olan Stephan Allan, Alexander Schmidt-Vogel’in yerini alarak MediaCom dünya çapındaki Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olarak göreve getirildi. Alexander Schmidt-Vogel ise GroupM’in dünya çapındaki Global Trading operasyonundan sorumlu CEO pozisyonuna getirildi.

Stephan Allan The Media Business firmasında çalışmaya 18 yaşındayken başladı. İdari müdürlüğü döneminde ise firmasını İngiltere’nin en büyük bağımsız ajansı haline getirdi. Firma daha sonra MediaCom ile birleşti (1999). Stephan’ın idaresindeki birleşik firma MediaCom TMB, beş sene içinde işlerini 4 katına çıkartarak İngiltere’nin bir numaralı ajansı konumuna geldi. Stephan, İngiltere’deki yöneticilik pozisyonunun yanında 2003-2005 yılları arasında MediaCom’un dünya çapındaki Başkan Yardımcılığı görevini de yürüttü. 2005 yılında MediaCom firması WPP tarafından satın alındı ve WPP’nin basın yatırımı yönetimi operasyonunun bir parçası oldu ve Stephan GroupM İngiltere’nin CEO’su olarak atandı. Stephan bu görevinde MediaCom ve kardeş kuruluşları olan Mediaedge:cia ve MindShare firmalarından oluşan İngiltere’nin en büyük ajansını yönetiminden sorumluydu.

GroupM CEO’su Irwin Gotlieb’e göre Stephan MediaCom ve GroupM için hayatını verdi. Kendisini MediaCom’un CEO’su olarak görmek heyecan verici.

Alexander Schmidt-Vogel’e göre, 1999 yılında MediaCom’un TMB firmasını almasına en büyük sebep bu firmanın yöneticileriydi. Bu ekibi dünyadaki en başarılı ekiplerden birisi olarak gördüğü için, gelecekte İngiltere’deki organizasyonu yönetebileceklerini biliyordu. Hayalınde Stephan’ı MediaCom’un dünya çapındaki operasyonunun başında görmekti. Bugün, bunun gerçekleştiğini görmekten çok mutlu olduğunu söyledi.

Stephan Allan ise herkesin Alexander’a müteşekkir olduğunu söyledi. Onun vizyonu sayesinde gerçekten global olan bir ajans oldu. MediaCom’un damarlarında dolaşan kan gibi olduğunu ve firma içinde çok daha yetenekli çalışanların bulunduğuna inandığını ifade etti ve ‘en iyi’ olanın henüz gelmediğini söyledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.