MediaCat yaza hazır

Dopdolu içeriğiyle Mayıs sayısı karşınızda.

03.05.2016 - 11:33 | MediaCat

MediaCat yaza hazır

MediaCat’in Mayıs sayısı, Markalara Hayat Veren Ünlüler kapak konusuyla raflardaki yerini aldı. Özellikle Türkiye’de reklamların vazgeçilmezi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen ünlü yüzlerin MediaCat ve FikriMühim işbirliğinde gerçekleştirilen araştırmayla teste tabi tutuldukları bu sayıyı sakın kaçırmayın.

MediaCat yaza hazırMarkalara hayat veren ünlüler

MediaCat’in FikriMühim işbirliğiyle gerçekleştirdiği Markalara Hayat Veren Ünlüler Araştırması son 15 yılın unutulmaz reklam ünlülerini belirledi.

Gıda ve akaryakıt kategorilerinde Cem Yılmaz, finans ve telekomünikasyon kategorilerinde Beyazıt Öztürk’ün öne çıktıkları araştırmanın yıldızı ise deterjan kategorisinde yüzde 75’lik oranla birinci sırada yer alan Berna Laçin oldu. İlgiyle okuyacağınız araştırmanın tüm detayları Mayıs sayısında.

Digital Age Summit için hazır mısınız?

Dijital iş ve kültür dergisi Digital Age’in 2007’den bu yana düzenlediği Digital Age Summit, 10’uncu kez dijital dünyanın nabzını tutmak için hazır. Dünyaca ünlü konukların katılımıyla gerçekleşen etkinlikte bu yıl Next 10 teması altında dijital dünyanın geçmiş ve gelecek 10 yılı konuşulacak. 11-12 Mayıs’ta Four Seasons Bosphorus’ta gerçekleşecek etkinliğin ana alt başlıkları ve konuşmacıları için MediaCat’e göz atmanız yeterli.

MediaCat yaza hazır

“Seyirci neticeye bakar”

“Misyoner oyuncu tipine tahammülü yok seyircinin” diyor Cengiz Bozkurt. 21 yıl süren sahne oyunculuğunun ardından son 10 yılını dizi ve televizyona vakfeden Bozkurt’la Türkiye-İngiltere arasında gide gele şekillenen kariyerini, peşi sıra gelen iki reklamını ve oyunculuk müessesinin kimi ikircikli yanlarını konuştuk.

Çalışma mekânlarına inovatif yaklaşım

Türkiye’de freelancer’ların ve startup’ların sayısının artması çalışma mekânlarındaki yeniliği de beraberinde getirdi: Paylaşımlı çalışma alanları. Klasik ofis konsepti ve kulağa hoş gelen “plaza ofisleri”nin çalışan verimliliğine etkisi sorgulanırken “Paylaşımlı ofisler nasıl ortaya çıktı?”, “Bu trend neler vaat ediyor?”, “Y kuşağı nasıl bir çalışma ortamı istiyor?” gibi sorularla alternatif “co-working” çalışma alanlarını mercek altına aldık.

MediaCat yaza hazır

“Geleceğin Yapı Kredi’si için”

Yapı Kredi Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Ermert, böylesi yalın biçimde açıklıyor sürdürülebilirliğin kurum için ne ifade ettiğini. Doğduğu topraklara borcunu ödemekten, kültür sanata olan inancından ve sektörün yeniliklerini Türkiye’ye getirmek konusunda sarf ettiği çabadan ödün vermeyen kurumun bugününü Ermert’ten dinledik.

Pick-up’la nereye istersen oraya!

ABD’nin otomotiv sektörüne verdiği en güçlü armağanlardan biri… Pick-up ya da dilimizdeki bir parça hantal karşılığıyla kamyonet; bugün itibarıyla onu günlük hayatın bir parçası haline getiren sebeplerden çok daha fazlasına hizmet verir halde. Hem sapa hem de otoyolların ağabeyleri her geçen gün kuvvetlenen bir pazar büyüklüğüne ulaşırken, ilk günlerinden bugüne pick-up’ların macerasına, Türkiye pick-up pazarına ve tüketici profiline yakından bakmanın tam sırası.

MediaCat yaza hazır

“Para kimdeyse o konuşur”

Ülkemizdeki en büyük mecra televizyon, bu unvanını korusa da sıkıntıları tüm sektörün malumu. İçeriği, kalitesi, ölçümlemesi ve ihaleleriyle sürekli gündemde olan bu mecraya bu sefer bir medya planlama ve satın alma gözlüğünden baktık. Veritas Media Ajans Başkanı Kaan Bülbüloğlu’yla televizyonun evladiyelik sorunlarına 2016 model bir parantez açtık.

MediaCat yaza hazır

“Hikâyeyi görsellikle örüyorum”

“Gelenek çözümlenip tamamlandı, benim buradaki varlığım bir başkalık yaratmalı.” İşte bu yüzden Arzu Kaprol tasarımları ve performansları, bugünden geleceğe dürbünle bakmak gibi. Kaprol’un gelecek hikâyelerini kendisinden dinledik.

MediaCat yaza hazırGlobal gündemi Ad Age’le yakalayın

Advertising Age’in 1997’den bu yana düzenlediği Women to Watch, bu yıl ilk kez Avrupa’ya taşınarak, Batı Avrupa ve İngiltere’de sektöre yön veren 20 kadını onurlandırdı. Sektörün Avrupalı lider kadınlarıyla tanışmak için Ad Age’e bekliyoruz. Bu yıl 10’uncu kez gerçekleşen bir başka Ad Age imzalı etkinlik, Ad Age Digital Conference’a dair zihin açıcı notlar da yine Ad Age’de sizleri bekliyor.

Markalar en özel hikâyeleriyle MediaCat’te

MediaCat’in Mayıs sayısına Marka Hikâyeleri özel eki eşlik ediyor. İlkini geçtiğimiz yıl yayımladığımız Marka Hikâyeleri’nde bu yıl da markaların vizyon, sabır ve inovasyonla örülü birbirinden özel hikâyelerini ilgiyle okuyacağınızı umuyoruz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.