Nokta İstanbul’da ön kayıtlar devam ediyor

.ist ve .istanbul uzantılı alan adları sahiplerini bekliyor.

03.05.2016 - 10:34 | MediaCat

Nokta İstanbul'da ön kayıt devam ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Nokta İstanbul projesi kapsamında İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu’na (ICANN) talebi sonucunda 65 şehirle birlikte başvurusu kabul edilen İstanbul, .istanbul ve .ist uzantılı alan adlarıyla şehir markasını dijital platformlara taşıyarak girişimcilere de yeni yatırım alanları sağlanması için ilk adımı atmıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından 27 Ocak 2016’da global markaların ardından Türkiye’de faaliyet gösteren kamu kurumları, şirketler, STK’lar, dernekler ve kişilere sunulan alan adları için şimdilerde ön kayıtlar kabul ediliyor. Bu üçüncü dönemde .ist ya da .istanbul uzantılı alan adlarına sahip olmak isteyenlerin 5 Mayıs 2016 tarihine kadar Nic.istanbul adresinde belirtilen kayıt operatörlerine başvurmaları gerekiyor. Başvurular tamamlandıktan sonra aynı alan adına birden fazla talep gelmesi durumunda 5-10 Mayıs 2016 tarihinde online müzayede yapılacak. Müzayedenin kazananlarıysa 10 Mayıs’ta belli olacak.

Bu dönemin girişimcilerin yeni fikirlerine açık olduğunu vurgulayan İBB Medya AŞ Genel Müdürü Bekir Kaplan konuyla ilgili şöyle konuştu:

Birçok alanda farklı isimlerle girişimde bulunmak isteyenler bu dönemde şirket ismi türeterek başvuru yapabilirler. İnovatif yaklaşımlara açık bir dönem. Birçok girişimci yeni alan adı bulmakta ve eski uzantılar üzerinden yeni isim türetmekte zorlanıyor. Nokta İstanbul projesi, bunun için bakir bir alan sunuyor. Üstelik İstanbul’un gücünü de arkanıza alıyorsunuz. Aynı anda birçok avantajı bir arada buluyorsunuz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.