MediaCat sayfaları bu ay da dopdolu!

Pazarlamanın bilinçaltı Duyu organlarımıza gelen uyarıların yüzde 95’i bilinçaltı düzeyde işlem görüyor. Kararlarımızın yüzde 95’ini hiç farkına varmadan veriyoruz. En akılcı görünen kararlarımız bile, kökleri derinlere uzanan duygusal birikimimizin belirleyici etkisine tâbi. Bu koşullar altında insan beyninin bilinçaltı kodlarını çözmek, marka yaratma ve yaşatma faaliyetleri için hayati bir önem arz ediyor. En samimi markalar Markaların […]

03.10.2011 - 00:00 | MediaCat

Pazarlamanın bilinçaltı

Duyu organlarımıza gelen uyarıların yüzde 95’i bilinçaltı düzeyde işlem görüyor. Kararlarımızın yüzde 95’ini hiç farkına varmadan veriyoruz. En akılcı görünen kararlarımız bile, kökleri derinlere uzanan duygusal birikimimizin belirleyici etkisine tâbi. Bu koşullar altında insan beyninin bilinçaltı kodlarını çözmek, marka yaratma ve yaşatma faaliyetleri için hayati bir önem arz ediyor.

En samimi markalar

Markaların sahip olduğu ve kaybetmemek için büyük bir gayret gösterdikleri en önemli değerlerinin başında samimiyet yer alıyor. Ipsos KMG ile işbirliği içinde gerçekleştirdiğimiz kapsamlı bir araştırmayla, 29 kategorinin en samimi markalarını belirledik.

Steve Jobs’tan geriye kalan sözler

Apple’ın efsane lideri Steve Jobs, 5 Ekim günü hayata veda etti. Jobs, ardında yalnızca endüstrilerine yön veren Apple, Pixar gibi şirkerler, iMac, iPod, iPhone, iPad gibi ikonik ürünler bırakmadı; fonksiyonellik ve estetiği hayatın gerekleri, insanların ihtiyaçları ve berrak bir gelecek vizyonuyla buluşturma ilhamı veren birçok söz de bıraktı.

Sosyal medyada müşteri memnuniyeti politikaları

Sosyal medyanın yükselişi, en çok tüketicilere yaradı. Daha önce seslerini duyurmak için etkili ve hızlı bir kanal bulamayan tüketiciler, çeşitli sosyal medya olanakları sayesinde, seslerini geniş kitlelere duyurabiliyor, markalarla doğrudan ve ‘aleni’ temas kurabiliyor, en önemlisi çözüm konusunda hızlı sonuç alabiliyor.

Markalar için yeşil rehber

Günümüzde ‘sürdürülebilirlik’ kavramının iyi bir şey olduğu konusunda hemen herkes hemfikir. Ancak giderek artan ününe rağmen sürdürülebilirlik ile tam olarak ne kastedildiği meselesi birçoğumuz için hâlâ bir muamma.

Dört söyleşi

Türkiye’nin en çok okunan köşe yazarlarının başında yer alan Hıncal Uluç, Milliyet’ten Hürriyet’e transfer olan Taha Akyol, Star’ı bünyesine katan Doğuş Yayın Grubu’nun Genel Müdürü Cem Aydın ve son zamanlarda hem jüri olarak yer aldığı programlar hem de boy gösterdiği reklamlarla yüksek bir profil sergileyen Hülya Avşar MediaCat’e konuştu.

2 ek birden!

  • Dijital iletişim özel eki
  • 3M Outdoor 

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.